Trwa ładowanie...
d230d80

Claudette Nevins nie żyje. Aktorka miała 82 lata

Claudette Nevins zmarła 20 lutego, ale rodzina poinformowała o tym w nekrologu dopiero na początku marca. Aktorka miała na swoim ponad 100 ról filmowych i telewizyjnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Claudette Nevins zagrała w ponad stu filmach i serialach. Od 15 lat była na emeryturze
Claudette Nevins zagrała w ponad stu filmach i serialach. Od 15 lat była na emeryturze (claudettenevins.com)
d230d80

W nekrologu opublikowanym w "Los Angeles Times" podano, że Claudette Nevins zmarła w swoim domu w Los Angeles. Przyczyna zgonu nie została ujawniona, ale wiadomo, że emerytowana aktorka wymagała opieki hospicyjnej. "Począwszy od bardzo skromnych korzeni, Claudette wyrosła na elegancką, wyrazistą, wspaniałą kobietę, która była powszechnie podziwiana. Olśniewała. Będziemy bez końca tęsknić" – napisali bliscy aktorki w nekrologu.

Obejrzyj: "Prawda" - zwiastun filmu z Catherine Deneuve i Juliette Binoche

Nevins urodziła się w Pensylwanii, ale dorastała na Brooklynie. Skończyła liceum artystyczne na Manhattanie i zdobyła dyplom nowojorskiego Uniwersytetu. Teatralny debiut zaliczyła w wieku 21 lat, a dwa lata później grała już na Broadwayu. Ze sceną była związana przez ponad cztery dekady, ale grała też dużo przed kamerą.

d230d80

Zobacz także: Berlinale 2020: Konkurs Główny ponownie zawiódł. Obiecany powiew świeżości nie nastał

Claudette Nevins w serialu "M.A.S.H.":

Pierwszy raz zagrała w horrorze "The Mask" z 1961 r. Miała na swoim koncie liczne role serialowe ("M.A.S.H.", "Melrose Place", "Ostry dyżur", "Ally McBeal", "JAG – Wojskowe biuro śledcze"), ale nie stroniła też od wielkiego ekranu. Wystąpiła m.in. w "Sypiając z wrogiem" z Julią Roberts, "Final Vendetta" czy "Gang Tuff" – jednym z pierwszych filmów Roberta Downeya Jr.

Ostatni raz pojawiła się przed kamerą w 2005 r. w serialu "Życie przede wszystkim".

d230d80

Podziel się opinią

Share

d230d80

d230d80