Trwa ładowanie...
Król Artur
20-03-2013 16:52

Clive Owen i Keira Knigthley w filmie "Król Artur" - dziś o 20:00 w TV Puls!

Clive Owen i Keira Knigthley w filmie "Król Artur" - dziś o 20:00 w TV Puls!
d2v4l5k
d2v4l5k

Clive Owen jako Król Artur i Keira Knightley jako piękna Ginewra grają główne w filmie „Król Artur” wyprodukowanym przez speca od znakomitych widowisk Jerry’ego Bruckheimera. TV Puls wyemituje tę superprodukcję dziś o godz. 20:00.

„Król Artur” to epicka opowieść o losach siedmiu zasłużonych Rycerzy Okrągłego Stołu z Arturem (w tej roli Clive Owen) na czele, którzy po 15 latach służby pragną opuścić Wielką Brytanię i wrócić do Rzymu. Wszyscy mają otrzymać obiecaną wolność. Jednak zanim to się stanie biskup Germanius każe im wykonać jeszcze jedną misję: muszą przejść przez kraj Celtów i przyprowadzić z niego potencjalnego kandydata na biskupa – Alecta. Podczas wyprawy rycerze nieoczekiwanie odbijają z rąk nieprzyjaciela Ginewrę (Keira Knightley) – celtycką łuczniczkę, która okazuje się być królową Piktów. W drodze do domu czyha na nich jeszcze wiele niebezpieczeństw. Wielka Brytania potrzebuje bowiem przywódcy do obrony przed inwazją Sasów. Artur, pod kierownictwem byłego wroga Merlina i z piękną Ginewrą u boku, będzie musiał znaleźć w sobie siłę, by zmienić bieg historii...

„Król Artur” to bardzo atrakcyjna wizualnie opowieść bliska prawdzie historycznej. Główne role w tej superprodukcji zagrali świetni aktorzy Clive Owen (m.in. „Krupier”, „Tożsamość Bourne’a”, „Bliżej”) i Keira Knightley (m.in. „Piraci z Karaibów”, „Pokuta”, „Księżna”). Reżyser Antoine Fuqua nie przez przypadek zdecydował się właśnie na tych dwoje. – Zależało mi na kimś, kto nie tylko świetnie zagra, ale i będzie Brytyjczykiem. Pochodzenie aktorów gwarantowało, że przedstawiony w filmie świat zostanie jeszcze lepiej pokazany – mówi Fuqua. – Clive’a widziałem wcześniej w filmie „Krupier”, gdzie zachwycił mnie swoją rolą. Uznałem, że jest idealny do roli Króla Artura, bo świetnie wygląda i wzbudza powagę. Keira z kolei jest świeża, piękna, a do tego jest znakomitą aktorką – dodaje producent filmu Jerry Bruckheimer.

Gwiazdorska ekipa „Króla Artura” to jednak nie tylko aktorzy. Producentem filmu jest wspomniany już, znany na całym świecie spec od widowisk – Jerry Bruckheimer. Wyprodukował on m.in. takie hity, jak „Armageddon”, „Helikopter w ogniu” i „Piraci z Karaibów”. Na uwagę zasługuje również fakt, że autorem wspaniałych zdjęć do „Króla Artura” jest Polak Sławomir Idziak.

Król Artur (King Arthur)

przygodowy, USA/ Wielka Brytania/ Irlandia 2004, reż. Antoine Fuqua, wyst.: Clive Owen, Keira Knightley, Ioan Gruffudd, Mads Mikkelsen, Til Schweiger

Emisja: środa, 20 marca, godz. 20:00

d2v4l5k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v4l5k