Trwa ładowanie...

"Córki Dancingu": Królowa disco Kinga Preis i striptizerka Magdalena Cielecka

Share
"Córki Dancingu": Królowa disco Kinga Preis i striptizerka Magdalena Cielecka
Źródło: East news
d3wv026

Królowa disco <a href="http://film.wp.pl/kinga-preis-6032117806408321c">Kinga Preis</a>, striptizerka <a href="http://film.wp.pl/magdalena-cielecka-6032122235991169c">Magdalena Cielecka</a> i <a href="http://film.wp.pl/corki-dancingu-6027732872274561c">"Córki Dancingu"</a> gotowe do tańca z gwiazdami. Prezentujemy oficjalny plakat z jednego z najoryginalniejszych debiutów ostatnich lat. W kinach od 25 grudnia 2015.

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, producent „Galerianek” i „Dziewczyny z szafy”, przedstawia jeden z najoryginalniejszych debiutów ostatnich lat – „Córki Dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, której krótkometrażowe filmy zdobyły kilkadziesiąt nagród na międzynarodowych festiwalach. W rolach głównych – dwie niezwykle uzdolnione aktorki młodego pokolenia: Michalina Olszańska i Marta Mazurek. Wspierają je gwiazdy polskiego kina w nowych, zaskakujących wcieleniach – Kinga Preis jako królowa sceny disco, Magdalena Cielecka w roli striptizerki o pseudonimie Boskie Futro, rozgrzewającej do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów i Jakub Gierszał jako wirtuoz basowego brzmienia. W tle pulsuje rytmiczna muzyka zespołu Ballady i Romanse oraz najpopularniejsze szlagiery lat 70. i 80. – od „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy i „Bananowego songu” grupy Vox po nieśmiertelne „I Feel Love” Donny Summer w brawurowym wykonaniu samej Kingi Preis.

Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli...

"Córki Dancingu" w kinach od 25 grudnia 2015.

d3wv026

Podziel się opinią

Share
d3wv026
d3wv026