Trwa ładowanie...
marcin wrona
05-10-2015 19:42

''Demon'' Marcina Wrony wygrywa drugi międzynarodowy festiwal

''Demon'' Marcina Wrony wygrywa drugi międzynarodowy festiwal
d3bpvv1
d3bpvv1

„Demon” w reżyserii tragicznie zmarłego Marcina Wrony otrzymał nagrodę dla Najlepszego Filmu na kończącej się właśnie 31. edycji Haifa International Film Festival. Wyróżnienie zostało przyznane w prestiżowej kategorii „Between Judaism and Israelism”. To drugi raz w ciągu niecałego tygodnia kiedy obraz polskiego reżysera zdobywa laury dla najlepszego filmu.

Na mniej niż 2 tygodnie przed wejściem w Polsce do kin, „Demon” Marcina Wrony zdobywa kolejne wyróżnienie za granicą. Po przyznanej w zeszłym tygodniu nagrodzie amerykańskiego festiwalu Fantastic Fest, film dostał następne trofeum. „Demon” zwyciężył w 31. edycji Haifa International Film Festival, gdzie uhonorowano go mianem Najlepszego Filmu we flagowej i najbardziej prestiżowej kategorii imprezy - „Between Judaism and Israelism”.

Dla przypomnienia, ostatnie dzieło Marcina Wrony już od dłuższego czasu budzi ogromne zainteresowanie poza granicami Polski. „Demon” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zachodniej krytyki po swojej światowej premierze, która odbyła się na międzynarodowym festiwalu w Toronto. „Demon” ma na swoim koncie już dwa wyróżnienia dla Najlepszego Filmu – jedno na Fantastic Fest w Austin, drugie z Haify. Zanim 16 października trafi na ekrany polskich kin, weźmie udział w 48. edycji festiwalu filmowego w Sitges, gdzie powalczy o nagrodę w Konkursie Głównym. Impreza odbędzie się w dniach 9-18 października, a pokazy „Demona” odbędą się 13, 15 i 17 października.

d3bpvv1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bpvv1