Trwa ładowanie...
dilfh20

"Demon": Zagraniczna prasa zachwycona filmem Marcina Wrony

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Demon": Zagraniczna prasa zachwycona filmem Marcina Wrony
(East news)
dilfh20

W ramach 40. edycji międzynarodowego festiwalu filmowego w Toronto, odbyła się światowa premiera *"Demona" w reżyserii Marcina Wrony. Film spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zachodniej krytyki. Dziennikarze chwalili główne role, atmosferę i nowatorskość polskiej produkcji.*

Widzowie z całego świata mogli zobaczyć kreacje Adama Woronowicza, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Schuchardta, Agnieszki Żulewskiej, Tomasza Ziętka i Itaya Tirana znanego z nagrodzonego Złotym Lwem na MFF w Wenecji „Libanu”. Po pokazie krytycy nie kryli swojego zachwytu nad oryginalnością przedstawionej opowieści oraz jakością jej realizacji.

"Demon" już wkrótce zostanie zaprezentowany także polskim widzom. Pokaz nowego filmu twórcy „Chrztu” i „Mojej krwi” będzie miał miejsce 17 września na 40. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie powalczy o Złote Lwy w Konkursie Głównym. Następnie obraz Marcina Wrony ponownie ruszy w świat, gdzie prezentowany będzie na licznych międzynarodowych festiwalach. Światowa publiczność będzie miała okazję skonfrontować się z „Demonem” na Stiges Film Festival oraz projekcjach w ramach Haifa Film Festival i Fantastic Fest w Austin w USA.

dilfh20

"Demon" w kinach od 16 października

dilfh20

Podziel się opinią

Share
dilfh20
dilfh20