Trwa ładowanie...
denzel washington

Denzel Washington otrzyma Honorowy Złoty Glob

Share
Denzel Washington otrzyma Honorowy Złoty Glob
d1de1q9

Denzel Washington otrzyma nagrodę im. Cecila B. DeMille'a za całokształt twórczości.

Aktor, reżyser i producent zostanie wyróżniony przez Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej w Hollywood po raz kolejny. Gwiazdor ma już bowiem dwa Złote Globy na koncie, za najlepszą rolę w dramacie "Huragan" z 1999 roku i za drugoplanową rolę w "Chwale" 1989 roku.

[

]( http://film.wp.pl/autor/yola-czaderska-hayek/6028741377180801 )
Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystości 10 stycznia. W ostatnich latach honorową nagrodę im. Cecila B. DeMille'a otrzymali Woody Allen, George Clooney, Jodie Foster i Morgan Freeman.

d1de1q9

W Hollywood Foreign Press Association, organizacji przyznającej Złote Globy, zasiada, jako pierwsza w historii Polka, Yola Czaderska-Hayek. Hayek, nazywana przez media „naszym człowiekiem w Hollywood”, jest autorką wielu książek i artykułów poświęconych filmom, przeprowadzała wywiady z największymi gwiazdami z wielkiego ekranu. Zajmuje się również promowaniem polskiej kultury w Stanach Zjednoczonych, a za swoje osiągnięcia w 2008 roku została odznaczona Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis; rok później otrzymała Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za szczególny wkład w promowanie polskiego kina w Stanach Zjednoczonych.

Yola Czaderska-Hayek

d1de1q9

Podziel się opinią

Share
d1de1q9
d1de1q9