Trwa ładowanie...
d4gxznj

Diane Lane żoną, a Elle Fanning córką Bryana Cranstona

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Diane Lane żoną, a Elle Fanning córką Bryana Cranstona
d4gxznj

Diane Lane i Elle Fanning negocjują warunki udziału w filmie "Trumbo".

Bohaterem obrazu będzie Dalton Trumbo, hollywoodzki scenarzysta i pisarz. W 1947 artysta odmówił odpowiedzi na pytanie, czy jest lub był członkiem partii komunistycznej, wskutek czego trafił na czarną listę Hollywood i stracił możliwość angażu w amerykańskiej kinematografii. W 1950 został skazany na 11 miesięcy więzienia. Po odsiadce Trumbo wyjechał do Meksyku i zaczął pisać pod pseudonimem. Jego praca przyniosła mu powszechne uznanie i liczne nagrody, w tym m.in. dwa Oscary za "The Brave One" i "Rzymskie wakacje".

W filmie w roli głównej wystąpi Bryan Cranston. W obsadzie są też: Helen Mirren, która wcieli się we wspierającą pisarza dziennikarkę Heddę Hopper, John Goodman, czyli producent Frank King, który zatrudnił Trumbo pomimo zakazu oraz Michael Stuhlbarg, który sportretuje słynnego aktora Edwarda G. Robinsona. Teraz obsadę zasilają Diane Lane i Elle Fanning. Diane Lane zagra Cleo, żonę pisarza, a Elle Fanning ich córkę.

d4gxznj

Za kamerą staje Jay Roach ("Zmiana w grze", "Wyborcze jaja", "Decydujący głos"). John McNamara napisał scenariusz w oparciu o książkową biografię autorstwa Bruce'a Cooka. Zdjęcia ruszają 15 września.

Diane Lane wystąpiła ostatnio w superprodukcji "Człowiek ze stali" oraz kryminale "Every Secret Thing". Aktorka jest najbardziej znana z filmów "Spacer po księżycu" (1999), "Niewierna" (2002) oraz "Pod słońcem Toskanii" (2003).

Elle Fanning to 16-letnia gwiazda kina. Zagrała już m.in. u Alejandro Gonzáleza Inárritu w dramacie "Babel", Terry'ego George'a w "Drodze do przebaczenia", Davida Finchera w "Ciekawym przypadku Benjamina Buttona", Sofii Coppoli w "Somewhere. Między miejscami" oraz J.J. Abramsa w "Super 8". Obecnie młodą aktorkę można podziwiać w obrazie "Czarownica" Roberta Stromberga.

d4gxznj

Podziel się opinią

Share
d4gxznj
d4gxznj