Trwa ładowanie...
disco polo
02-09-2014 11:14

"Discopolo": Zdjęcia w Warszawie i okolicach

"Discopolo": Zdjęcia w Warszawie i okolicachŹródło: mat. promocyjne
d4fxvme
d4fxvme

*"Discopolo" to film o kulturowym i socjologicznym fenomenie, który porwał miliony Polaków. Opowiedziana dynamicznie i z iście tarantinowską ironią, historia młodych utalentowanych muzyków z małej miejscowości gdzieś w Polsce, którzy w brawurowy sposób dążąc do spełnienia swoich marzeń, osiągają szczyty list przebojów.*

Wielka transformacja lat 90. Polska gorączka złota. Wolny rynek, hajs. „Kto nie ma nic, nie ma nic do stracenia”, „Czasy teraz takie, że nic tylko brać”, „Oto kapitalizm lat 90., polska wersja Ameryki” – mówią bohaterowie filmu. Otwierają się możliwości przed tymi, dla których szans wcześniej nie było. Pionierzy ruszają na nowy Dziki Zachód – w świat "Discopolo".

Napędzani brawurą, młodością i talentem, Tomek i Rudy montują zespół. Pierwszy pisze teksty od serca i tak też je wykonuje, drugi wibruje w identycznym rytmie tworząc do nich muzykę. Od czasów Lennona i McCartneya nie było takiego duetu. W Polsce oczywiście.

Odurzająca atmosfera i hiperrealizm amerykańskiej rzeczywistości na polskiej ziemi – wszystko to w zaskakującej, przełamującej kinowe konwencje i schematy, najnowszej produkcji ALVERNIA STUDIOS!

d4fxvme

Zdjęcia do filmu "Discopolo" rozpoczęły się 6 sierpnia 2014 roku. Realizowane są na terenie 3 województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i pomorskiego. Ostatni klaps na planie DISCOPOLO padnie pod koniec września w Warszawie.

W rolach głównych występują najzdolniejsi polscy aktorzy młodego pokolenia: Dawid Ogrodnik, Joanna Kulig, Piotr Głowacki, Aleksandra Hamkało.

Partnerować im będą m.in.: Tomasz Kot, Jacek Koman, Janusz Chabior, Iwona Bielska, Weronika Książkiewicz, Rafał Maćkowiak, Mariusz Jakus oraz popularni wykonawcy muzyki discopolo – Tomasz Niecik i Radosław Liszewski.

Film reżyseruje Maciek Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu "Miliard szczęśliwych ludzi", którego tematem była chińska przygoda zespołu Bayer Full. Bochniak, scenariusz do "Discopolo" napisał wspólnie z (debiutującym w roli scenarzysty) Mateuszem Kościukiewiczem, znanym kinomanom m.in.: z brawurowej kreacji aktorskiej w filmie Jacka Borcucha "Wszystko, co kocham".

d4fxvme
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fxvme