Trwa ładowanie...

"Doctor Strange": Pierwsza zapowiedź [WIDEO]

"Doctor Strange": Pierwsza zapowiedź [WIDEO]Źródło: Marvel
d3moquf
d3moquf

W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź filmu Marvela "Doctor Strange". Długo oczekiwanej ekranizacji komiksu, w której u boku Benedicta Cumberbatcha pojawią się takie gwiazdy jak Tilda Swinton, Chiwetel Ejiofor czy Mads Mikkelsen.

„Doctor Strange” to adaptacja popularnego komiksu stworzonego przez Stana Lee i Steve'a Ditko. Legendarni twórcy z wydawnictwa Marvel wykreowali postać doktora Stephena Vincenta Strange'a i przedstawili go czytelnikom w #110 numerze „Strange Tales” z 1963 roku. To historia neurochirurga, który po wypadku nie może dalej operować. Nadzieję na wyleczenie daje mu pewien tybetański mnich, który pragnie zostać jego nauczycielem. W dalekich Himalajach doktor Strange nie tylko dochodzi do zdrowia, ale też poznaje tajniki czarnoksięstwa.

d3moquf

W 1978 roku Marvel zabiegał o nakręcenie aktorskiego serialu „Dr. Strange”. Stacja CBS zdecydowała się na emisję dwugodzinnego filmu, pełniącego rolę pilota, jednak na tym zakończyła się historia tego projektu. O kolejnych próbach zekranizowania serii „Doctor Strange” mówiło się od połowy lat 80., jednak dopiero pozyskanie praw do filmu przez Paramount Pictures w 2005 roku dało nadzieję na realizację konkretnego projektu.

(Na zdj. Mads Mikkelsen/fot. Eastnews)

W nadchodzącym filmie Benedict Cumberbatch gra tytułową rolę. Tilda Swinton wciela się w mistyczkę zwaną Ancient One, Chiwetel Ejiofor jest jej pomocnikiem Baronem Mordo, a Mads Mikkelsen portretuje czarny charakter.

Za kamerą stanął Scott Derrickson, a scenariusz napisał John Spaihts. Premiera planowana jest na 4 listopada 2016 roku.

d3moquf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3moquf