Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
dolina bogów
oprac. Anna Ryta
06-12-2019 16:43

"Dolina Bogów": gwiazdy Hollywood w nowym filmie Lecha Majewskiego

W najnowszej produkcji Lecha Majewskiego z muzyką laureata Oscara Jana A.P. Kaczmarka - "Dolina Bogów" występują gwiazdy światowego kina: John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe, John Rhys-Davies i Keir Dullea. Polsko-hollywoodzka produkcja trafi do kin już 27 marca 2020 roku.

Share
"Dolina Bogów": gwiazdy Hollywood w nowym filmie Lecha MajewskiegoŹródło: Materiały prasowe
d47ae9c

Lech Majewski, twórca tak uznanych na świecie dzieł kinematografii jak: "Młyn i Krzyż", "Angelus", "Ogród rozkoszy ziemskich", "Wojaczek" znów zabiera widzów w podróż po artystyczne doznania, prowokuje swoją wizją świata, oszałamia efektami audiowizualnymi.

ZOBACZ WIDEO: "Dolina Bogów": John Malkovich na planie polskiego filmu

- Miałem szczęście w życiu mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach, i Lech jest jednym z takich ludzi - o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią - tak mówił na planie filmowym John Malkovich, a Keir Dullea, główny bohater legendarnej "2001 Odysei kosmicznej".

d47ae9c

- Bez cienia wątpliwości Lech jest najciekawszym reżyserem filmowym od czasów Stanleya Kubricka - dodał.

Najnowsza opowieść Lecha Majewskiego, jak wiele jego wcześniejszych projektów, wykracza poza tradycyjny obraz filmowy. Historia oparta na legendzie plemienia Navajo o bogach ukrytych w górach, hipnotyzuje zdjęciami, które reżyser współtworzył razem z Pawłem Tyborą ("Onirica") w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych, ale także muzyką skomponowaną przez laureata Oscara - Jana A.P. Kaczmarka.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W tytułowej Dolinie Bogów poznajemy życie i problemy Indian. Tu przybywa pisarz John Ecas (Josh Hartnett), by uporać się z traumą po rozstaniu. Wes Tauros (John Malkovich), najbogatszy człowiek świata, także zainteresowany jest Doliną Bogów, gdzie zamierza wydobywać rudę uranu. Monumentalne, surowe góry Valley of the Gods, kontrastują z pałacowym przepychem wnętrz rezydencji Taurosa. Duchowość świata Indian przeciwstawiona jest konsumpcjonizmowi ludzi wielkiego miasta. W pełną symboliki fabułę wkracza kolejna bohaterka - podobnie jak inni, poraniona przez życie, Karen (Berenice Marlohe).

d47ae9c

Zdjęcia do filmu, powstawały nie tylko w Valley of the Gods, w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych, ale i we Wrocławiu oraz zamkach i pałacach południowej Polski. Kostiumy do filmu stworzyła Ewa Kochańska. Reżyser zaprosił do współpracy także znaną projektantkę Evę Minge, oraz polskie marki - Pako Lorente i Kazar. "Dolina Bogów" trafi do kin już 27 marca 2020 roku. Za dystrybucję odpowiada Galapagos Films.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d47ae9c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47ae9c
d47ae9c