Qaqwqwrqw

Europejska Akademia Filmowa wybiera najlepszy film ostatnich 30 lat. Polacy na dwóch pierwszych miejscach!

29 filmów walczy o tytuł najlepszego europejskiego filmu ostatnich 30 lat. W trwającym właśnie na Facebooku głosowaniu prowadzi głośna "Ida" z Agatą Kuleszą i Agatą Trzebuchowską. Wśród nominowanych przez Europejską Akademię Filmową arcydzieł znalazły się łącznie trzy produkcje Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Europejska Akademia Filmowa wybiera najlepszy film ostatnich 30 lat. Polacy na dwóch pierwszych miejscach!
(Materiały prasowe)
Qaqwqwrqw

Najlepszy film europejski wybierany jest w związku z 30-leciem istnienia Europejskiej Akademii Filmowej. Poza oscarowym, budzącym w Polsce kontrowersje (więcej tutaj) arcydziełem Pawła Pawlikowskiego w zaszczytnym gronie znalazły się także dwa inne dzieła polskich twórców - "Autor widmo" Romana Polańskiego oraz "Krótki film o Zabijaniu" Krzysztofa Kieślowskiego.

ODDAJ SWÓJ GŁOS - ODWIEDŹ STRONĘ PLEBISCYTU

Choć pod głosowanie (kliknij by wejść na jego stronę) poddane zostały tak głośne filmy jak "Wszystko o mojej matce" Pedro Almodovara, "Amelia" Jeana-Pierre Jeuneta, "Życie na podsłuchu" Floriana Henckela von Donnersmarcka, czy "Toni Erdmann" Maren Ade, to "Ida" jest aktualnie liderem pozostawiającym konkurentów daleko w tyle. Stan na 13 lipca 2017 r. to 28 proc. dla filmu Pawlikowskiego. Na drugim miejscu znalazł się "Krótki film o Zabijaniu" Krzysztofa Kieślowskiego z 10 proc. głosów, zaś na trzecim ex aequo "Życie jest piękne" Roberto Benigniego i "Wielkie piękno" Paolo Sorrentino, którym przypadło po 8 proc. głosów.

Qaqwqwrqw

Głosowaniu poddane zostały wszystkie filmy, jakie zdobyły dotychczas tytuł Najlepszego Filmu Europejskiego. Jubileuszowa, 30. gala rozdania nagród Europejskiej Akademii Filmowej, nazywanych także europejskimi Oscarami odbędzie się 9 grudnia 2017 roku.

Zobacz, co teraz kręci reżyser "Idy":

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw