Trwa ładowanie...
d9ifbu2

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Najnowsze informacje
4.6
(5 głosów)
Oceń:
6
3
d9ifbu2
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Warner Bros Polska

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda to drugi film fantasy z serii tworzonej na podstawie książki "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" napisanej przez J.K. Rowling. Świat zaprezentowany w filmie przenosi widza w świat magii znany z produkcji o Harrym Potterze, jednak jego akcja rozgrywa się w latach 20. XX wieku.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – opis fabuły

Akcja filmu zaczyna się kilka miesięcy po wydarzeniach, które miały miejsce pod koniec poprzedniej części. Newt Scamander (Eddie Redmayne) przyczynił się wtedy do zdemaskowania niebezpiecznego czarodzieja Grindelwalda. Potężny Gellert Grindelwald (Johnny Depp) ucieka jednak przed czarodziejskim wymiarem sprawiedliwości i gromadzi wokół siebie popleczników, którzy popierają jego idee o wyższości czarodziejów nad mugolami. Zagrożenie narasta, a jedyną osobą, która może stawić czoła Grindelwaldowi, jest jego dawny przyjaciel, Albus Dumbledore (Jude Law). Wielki czarodziej znajdzie wsparcie u Scamandera i grupy jego wiernych kompanów.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – ciekawostki

  • Seria filmów o "Fantastycznych zwierzętach" to spin-off filmowego cyklu o Harrym Potterze. Widz ponownie trafia do świata czarodziejów, jednak tym razem ma okazję śledzić losy bohaterów żyjących na początku XX wieku.
  • Prace nad filmem "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" zaczęły się w styczniu 2017 roku, a zakończono je w grudniu.
  • Jude Law, który w filmie "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" wciela się w postać Albusa Dumbledore'a, pracował wcześniej z kilkoma innymi aktorami występującymi w filmie lub związanymi z innymi produkcjami rozgrywającymi się w tym uniwersum. Wspólnie z Johnnym Deppem, czyli Grindelwaldem, zagrał w "Parnasussie".
  • W filmie "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" pojawia się postać Nicolasa Flamela, twórcy kamienia filozoficznego, o którym widzowie dowiadują się w filmie "Harry Potter i Kamień Filozoficzny".
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
Tytuł oryginalny

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Gatunek

fantasy

Kraj produkcji

USA, Wielka Brytania

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

14.11.2018

Data polskiej premiery

16.11.2018

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

6
3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9ifbu2
d9ifbu2
d9ifbu2