Trwa ładowanie...
oprac. Kamila Gulbicka
07-12-2018 13:07

Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach uwrażliwia najmłodszych

Dzieci i występujący na scenie muzycy uczestniczyli w wyjątkowym koncercie. Najmłodsi mieli okazję przeżywać wspólnie z rodzicami muzykę klasyczną skomponowaną przez największych mistrzów. Małymi bohaterami wydarzenia byli uczniowie szkoły malarstwa Li Zhi, którzy, obecni na scenie podczas koncertu, malowali prace inspirowane muzyką.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach uwrażliwia najmłodszychŹródło: Materiały prasowe
du1xphe

Formuła i idea tego koncertu przejdą do historii Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. 2 grudnia w A33 Theater w Pekinie, przy współpracy z Pekińską Federacją Kobiet i dzięki pomocy Międzynarodowego Centrum Współpracy Ligi Kobiet miasta Pekin oraz Publicznego Centrum Pomocy Społecznej "Szczęśliwa rodzina”, przygotowaliśmy wydarzenie dedykowane najmłodszym fanom naszego festiwalu. Gwiazdą wieczoru był pianista Grzegorz Niemczuk, któremu towarzyszył skrzypek Xie Haoming.

- Podczas dzisiejszego koncertu dedykowanego dzieciom mogliśmy poczuć pozytywną energię płynącą z muzyki. Każda chińska rodzina powinna rozwijać się w miłości niesionej przez muzykę. To ważny fundament rozwoju każdego dziecka – mówi dyrektor Li z Pekińskiej Federacji Kobiet.

- Dzieci są bardzo bystre. Jeśli już od najmłodszych lat uczęszczają na lekcje muzyki klasycznej, wpływa to bardzo korzystnie na ich rozwój intelektualny. Ponadto utwory Chopina doskonale nadają się do ćwiczenia pamięci u dzieci. To wspaniale, że dzisiejszy koncert cieszył się tak wielkim zainetersowaniem – podsumowuje nasz pianista Grzegorz Niemczuk.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W ramach trwającego Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach przez ponad dwa miesiące w największych chińskich miastach odbywały się projekcje polskich filmów, prezentacja branży gier wideo, wystawy, koncerty, wykłady i warsztaty.

du1xphe

3.edycja Festiwalu została objęta Honorowym Patronatem przez Prezesa Rady Ministrów RP, Marszałka Senatu RP oraz Polsko-Chińską Grupę Parlamentarną.
Sponsorem głównym 3. edycji "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach” jest PKO Bank Polski. Sponsorami są także: Tauron, Enea, Orlen, PGE, PFR Foundation. Mecenasem wydarzenia jest Energa.

Partnerami Festiwalu są: China Film Archive, International Student Animation Festival, CUC Anima, European Union Film Festival, Polsko-Chińska Fundacja Komunikacji i Rozwoju.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kręgi Sztuki.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.kregisztuki.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

du1xphe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du1xphe