Trwa ładowanie...

Film o Broad Peak coraz bliżej. Wkrótce ruszą zdjęcia

Powstaje film o polskiej wyprawie na Broad Peak. Grająca w nim Maja Ostaszewska opublikowała na Instagramie zdjęcia z próby.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Film o Broad Peak coraz bliżej. Wkrótce ruszą zdjęciaŹródło: East News, fot: Artur Malek
d1kh7nt

Niebawem ruszą zdjęcia do filmu o tragedii na Broad Peak, w której zginęli Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski. Reżyserem filmu jest Leszek Dawid ("Jesteś Bogiem", "Pakt").

Ostaszewska opublikowała na Istagramie zdjęcia z próby. Prace nad scenami już trwają, a niebawem ekipa stawi się na planie. W poście czytamy:

d1kh7nt

"Zdjęcia do filmu "Broad Peak" zbliżają się wielkimi krokami. Tu na próbie z reżyserem Leszkiem Davidem i Irkiem Czopem, który wciela się w głównego bohatera naszego filmu, wybitnego himalaistę Macieja Berbekę. Ja zagram jego żonę Ewę. To dla mnie ważny projekt, cieszę się ogromnie, że mogę być jego częścią."

Film ma trafić na ekrany kin w 2019 roku.

Wspaniały sukces i wielka tragedia

Historia Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego wstrząsnęła Polską. Himalaiści zginęli podczas zejścia z Broad Peak – wcześniej zdobywając szczyt jako pierwsi ludzie zimą. Było to w marcu 2013 roku. Po ich śmierci w kraju rozgorzała dyskusja o etyce himalaizmu i partnerstwie w górach. Nie brakowało oskarżeń.

Kilka miesięcy po tym wydarzeniu brat Berbeki, Jacek, zorganizował wyprawę na Broad Peak w celu odnalezienia i pochowania ciała brata. Towarzyszył mu Jacek Hugo-Bader, który napisał reportaż o tej wyprawie. Książka "Długi film o miłości" wywołała kontrowersje.

d1kh7nt

Maciej Berbeka pozostawił czterech synów i żonę Ewę. Kobieta swoje wspomnienia przedstawiła w wywiadzie-rzece pt. "Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak". Zmarła w kwietniu tego roku w wyniku choroby.

ZOBZACZ TAKŻE: Akcja na Nanga Parbat? Nie ma mowy o sukcesie, bo zginął człowiek

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1kh7nt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kh7nt