Trwa ładowanie...
d2zmk4w

Filmowcy wracają do Narnii. Ogłoszono nazwisko reżysera

Mniej więcej rok po pierwszych pogłoskach o realizacji kolejnego filmu o Narnii producenci ogłosili nazwisko reżysera, który pokieruje projektem. Zadanie to powierzono Joe Johnstonowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Filmowcy wracają do Narnii. Ogłoszono nazwisko reżysera
(Getty Images)
d2zmk4w

Joe Johnston już wiele razy bawił i angażował publiczność - m.in. takimi filmami, jak "Captain America: Pierwsze starcie" (2011), "Jumanji" (1995), " Hidalgo - ocean ognia" (2004) czy "Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki" (1989).

- Joe jest wspaniałym filmowym gawędziarzem - wybór reżysera uzasadnia producent Mark Gordon. - Znakomicie sprawdza się zarówno w wielkich produkcjach, jak i w najbardziej kameralnych, skupiających się na bohaterach opowieściach.

- Ponieważ świat stworzony przez C.S. Lewisa jest zarazem ikoniczny i epicki oraz delikatny, osobisty i uczuciowy, Joe jest najlepszym wyborem do roli reżysera, który przeniesie "Srebrne krzesło" na ekran - dodaje Gordon.

d2zmk4w

Kolejny film o Narnii powstanie właśnie na podstawie czwartej książki C.S. Lewisa - "Srebrne krzesło" ("The Silver Chair"). W powieści Eustachy i Julia zostają wezwani do Narnii, gdzie mają odnaleźć zaginionego od dziesięciu lat królewicza Riliana.

Scenariusz napisał David Magee ("Życie Pi"). Dzieło sfinansują TriStar, eOne oraz The Mark Gordon Company, a dystrybucją zajmą się Sony i eOne. *Ostatnim filmem z serii był "Opowieści z Narnii: Podróż wędrowca do świtu" z 2010 roku. Cała saga zarobiła na całym świecie 1,6 miliarda dolarów. *

d2zmk4w

Podziel się opinią

Share

d2zmk4w

d2zmk4w