Trwa ładowanie...

Filmy nagrodzone Orłami 2011 w CANAL+

Filmy nagrodzone Orłami 2011 w CANAL+Źródło: Syrena Films
d28es13
d28es13

Zdobywcy Polskich Nagród Filmowych Orłów 2011: „Essential KillingJerzego Skolimowskiego, „Wszystko, co kochamJacka Borcucha oraz „Autor WidmoRomana Polańskiego będą miały telewizyjną premierę na antenie CANAL+.

Najnowszy film Romana Polańskiego „Autor Widmo”, który przez członków Polskiej Akademii Filmowej został uznany za najlepszy film europejski minionego roku, CANAL+ wyemituje już w święta Wielkanocy, w sobotę 23 kwietnia. W piątek 29 kwietnia stacja pokaże z kolei film Jacka Borcucha, „Wszystko co kocham”, zdobywcę nagrody za scenariusz, Nagrody Publiczności i Orła dla odtwórcy głównej roli, Mateusza Kościukiewicza w kategorii Odkrycie roku. Widzowie CANAL+ zobaczą także, jeszcze przed końcem roku, film Jerzego Skolimowskiego „Essential Killing”, laureata statuetek Orłów 2011 w kategoriach najlepszy film i najlepsza reżyseria.

„Z filmami, które stały się bohaterami tegorocznej edycji Polskich Nagród Filmowych Orłów CANAL+ nie jest związany jedynie jako nadawca. „Essential Killing” to koprodukcja CANAL+. Współfinansowaliśmy także „Wszystko co kocham”. Z tym większą satysfakcją polecam te filmy naszym abonentom” – powiedziała Beata Ryczkowska, Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego spółki CANAL+ Cyfrowy.

Krótko o filmach:

„Autor Widmo”

Najnowszy film Romana Polańskiego, doceniony m.in. Srebrnym Niedźwiedziem za reżyserię na festiwalu Berlinale, pięcioma Europejskimi Nagrodami Filmowymi oraz czterema francuskimi Cezarami za reżyserię, muzykę, scenariusz i montaż. W roli tytułowej występuje Ewan McGregor. Jako zawodowy „ghostwriter” otrzymuje zlecenie napisania biografii byłego premiera Wielkiej Brytanii Adama Langa (Pierce Brosnan). Ma to być dla niego życiowa szansa i recepta na sukces, ale od samego początku sprawy nie układają się dobrze. Na początku pisarz dowiaduje się, że jego poprzednik Michael McAra, bliski współpracownik i przyjaciel Langa, zginął w tajemniczych okolicznościach. W pilnie strzeżonej nadmorskiej rezydencji premiera pisarz poznaje jego sekretarkę Amelię Bly (Kim Cattrall) oraz małżonkę Ruth (Olivia Williams), które wyraźnie rywalizują o względy i uwagę polityka. Wkrótce wybucha w mediach wokół Langa skandal. Zostaje oskarżony o to, że w czasie swoich rządów miał zezwolić na przekazanie do USA i torturowanie osób
podejrzanych o terroryzm. Pisarz zostaje zakwaterowany w tym samym pokoju, w którym mieszkał i pisał jego poprzednik. W trakcie pracy natrafia na coraz więcej niejasności, ale także zawoalowanych wskazówek, jak je rozwiać. Część z nich pozostawił nieżyjący McAra.

d28es13

„Essential Killing”

Zrealizowany w koprodukcji z CANAL+ obraz jest zdobywcą m.in. Nagrody Specjalnej Jury na festiwalu w Wenecji, Nagrody Cinema Veniere, a także statuetki za Najlepszą Rolę Męską dla Vincenta Gallo. Film opowiada historię Afgańczyka, amerykańskiego jeńca wojennego, któremu udaje się uciec z niewoli podczas przesłuchań w Europie. Zbieg musi stawić czoła kompletnie nowej dla siebie rzeczywistości. By przeżyć nie cofa się przed niczym. W głównych rolach wystąpili: amerykański aktor i reżyser Vincent Gallo, znany m.in. z filmów „Chłopcy z ferajny" Martina Scorsese czy „Arizona Dream" Emira Kusturicy oraz Emmanuelle Seigner, aktorka i wokalistka, znana m.in. z filmów „Gorzkie gody” i „Frantic” Romana Polańskiego. W pozostałych rolach można zobaczyć m.in. Roberta Mazurkiewicza oraz Stiga Frode Henriksena.

„Wszystko co kocham”

Współfinansowany przez CANAL+ film Jacka Borcucha został uhonorowany dotychczas m.in. Złotym Kangurem (nagroda australijskich dystrybutorów filmowych) oraz Orłem Hollywoodzkim na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles za najlepszy film fabularny. Akcja filmu toczy się wiosną 1981 roku w Polsce. W nadmorskim miasteczku 18-letni Janek, syn oficera marynarki wojennej, decyduje się założyć zespół punkrockowy. W ten sposób chce głośno krzyczeć o rzeczach dla niego najważniejszych. Życie głównego bohatera wypełnia muzyka i pierwsza wielka miłość – Basia. Niestety nic nie jest trwałe. „Solidarność" walczy o wolność i demokrację, a w kraju narasta napięcie. Komuniści potajemnie przygotowują stan wojenny. Bunt młodości w czasie politycznej zawieruchy staje się przyczyną tragedii. Gwałtowny konflikt z komisarzem stanu wojennego i śmierć bliskiej osoby zmieniają w świecie Janka wszystko.

** [

A MOGLI STOCZYĆ SIĘ NA SAMO DNO ]( http://film.wp.pl/nie-skonczyli-na-dnie-6025275771658881g )**

d28es13

** [

NAJLEPSZE PROSTYTUTKI W HOLLYWOOD ]( http://film.wp.pl/nierzadnice-hollywood-6025275877319297g )**

** [

GWIAZDA NA WIZJI POSZŁA DO ŁÓŻKA Z OCHRONIARZEM! ]( http://teleshow.wp.pl/kim-kardashian-przekroczyla-kolejna-granice-6021950529430145g )**

** [

GWIAZDY "SŁONECZNEGO PATROLU" DZIŚ. JAK WYGLĄDAJĄ? ]( http://teleshow.wp.pl/jak-dzis-wygladaja-gwiazdy-slonecznego-patrolu-6026603162764417g )**

d28es13
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28es13