Trwa ładowanie...
Aktualności

George Clooney zajmie się hackerskim skandalem

Share
George Clooney zajmie się hackerskim skandalem
df27pvv

George Clooney stanie za kamerą filmu "Hack Attack". Obraz przedstawi kulisy głośnej afery związanej z nielegalnym podsłuchiwaniem brytyjskich sław przez imperium medialne Ruperta Murdocha.

- W tej historii jest wszystko: kłamstwo, korupcja i szantaż. Ofiarami są najwyżsi urzędnicy państwowi, a przestępcą najpotężniejsze imperium medialne w Londynie - mówi Clooney. - Fakt, że to naprawdę się wydarzyło, jest najbardziej interesujący.

Za podstawę scenariusza posłuży dochodzenie dziennikarskie Nicka Daviesa. - Nick to odważny i uparty reporter - komentuje hollywoodzki gwiazdor, który wychował się w dziennikarskiej rodzinie. - To zaszczyt, że będziemy mogli przełożyć jego książkę na język filmu.

df27pvv

Śledztwo Daviesa trwało aż sześć lat. Wykazało ono, że pracownicy Murdocha regularnie włamywali się do telefonów urzędników państwowych, celebrytów, rodziny królewskiej, a nawet zwykłych obywateli. W konsekwencji, po 168 latach zamknięto gazetę "News of the World". Wiele osób zostało zwolnionych z pracy, inne same odeszły.

Ostatni film w reżyserii Clooneya na naszych ekranach to "Obrońcy skarbów".

Warto przypomnieć, że w ostatnich miesiącach artysta związał się z Wielką Brytanią nie tylko zawodowo, ale i prywatnie. W kwietniu zaręczył się z 36-letnią londyńską prawniczką Amal Alamuddin.

df27pvv

Podziel się opinią

Share
df27pvv
df27pvv