Trwa ładowanie...
d9ew7t8
Aktualności

Gotujący szczur święci triumfy

Share
Gotujący szczur święci triumfy
d9ew7t8

Animacja "Ratatuj"znalazła się na szczycie amerykańskiego box office.

Głównym bohaterem filmu jest szczur Remy, który marzy o zostaniu sławnym kucharzem. Na przeszkodzie stoją mu plany rodziny. Kiedy los rzuca go w kanały Paryża, Remy odkrywa, że mieszka tuż pod restauracją znanego kucharza Auguste'a Gusteau i postanawia skorzystać z szansy. W ten sposób zostaje rozdarty pomiędzy pasją a powrotem do swojej normalnej egzystencji szczura. Dzięki temu nauczy się czym jest przyjaźń, rodzina i walka o swoje marzenia wbrew wszystkiemu. Głosów bohaterom animacji użyczyli m.in. Peter O'Toole, Patton Oswalt oraz Brad Garrett. Debiutujący w zestawieniu obraz zarobił przez pierwszy weekend 47 milionów dolarów.

Na drugim miejscu uplasowała się kolejna nowość zestawienia - film "Szklana pułapka 4.0". W najnowszej części popularnego cyklu John McClane rezygnuje ze spokojnego życia na emeryturze, by walczyć z internetowymi terrorystami. W roli głównej wystąpił ponownie Bruce Willis. Pierwszy weekend przyniósł projektowi 33 miliony dolarów.

d9ew7t8

Pozycja dziewiąta notowania przypadła w udziale dokumentowi "Sicko" Michaela Moore'a. Znany z kontrowersyjnego filmu "Fahrenheit 9/11" reżyser zdemaskował w swym projekcie fatalną kondycję, w jakiej znajduje się amerykańska służba zdrowia. Debiutujący w zestawieniu obraz zarobił przez pierwszy weekend 4,5 miliona dolarów.

Czwartą, a zarazem ostatnią nowością box office jest film "Wieczór" z Claire Danes, Meryl Streep i Glenn Close w rolach głównych. Bohaterką obrazu jest 65-letnia chora na raka Ann Grant Lord. Gdy jej dwie córki próbują pogodzić się z nadchodzącą śmiercią matki, bohaterka wspomina weekend, podczas którego spotkała miłość swojego życia. Projekt uplasował się na dziesiątej pozycji z kwotą 3,5 miliona dolarów na koncie.

d9ew7t8

Podziel się opinią

Share
d9ew7t8
d9ew7t8