Trwa ładowanie...
green day
23-09-2015 00:34

Green Day zapowiada ''Heart Like A Hand Grenade''

Green Day zapowiada ''Heart Like A Hand Grenade''
dzs8ery
dzs8ery

W sieci pojawił się klip zapowiadający dokument o Green Day.

Film nosi tytuł "Heart Like A Hand Grenade" i skupia się na albumie kapeli z 2004 roku, "American Idiot". Premiera została wyznaczona na 15 października. Za reżyserię odpowiada John Roecker.

- Już wtedy mówiłem Billie Joe Armstrongowi, żeby nakręcili film o tym krążku, ale wspominał, że nigdy im to nie wychodziło - komentuje Roecker. - Zasugerowałem, by po prostu robili swoje przy włączonych, rozstawionych po kątach studia nagraniowego kamerach. To były czasy, gdy film "Some Kind of Monster" wydała Metallica. Było to dzieło, które pokazywało zespół na granicy artystycznej zapaści i bezsilności. Opowiedziałem o tym Billiemu. Myślał, że porzuciłem pomysł, skoro w Green Day wszystko działało bez zarzutu. Wręcz przeciwnie! Film nie pokazuje dramatu i walki, a zespół będący u szczytu swoich możliwości. To obraz, który inspiruje, mimo że jest skromną produkcją.

Album "American Idiot" nazywano punk-operą i symbolem opozycji wobec polityki ówczesnego prezydenta USA George'a W. Busha. Krążek zdobył nagrodę Grammy dla rockowego albumu roku i pokrył się sześciokrotną platyną. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 6 milionów egzemplarzy.

Studyjną dyskografię Green Day zamyka trzyczęściowa seria "!Uno!!Dos!!Tré!" z 2012 roku.

dzs8ery
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzs8ery