Trwa ładowanie...
dv4trcv

''Gry'': Film Macieja Marczewskiego nagrodzony w Hiszpanii

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Gry'': Film Macieja Marczewskiego nagrodzony w Hiszpanii
(mat. promocyjne)
dv4trcv

Film w reżyserii Macieja Marczewskiego otrzymał aż dwie nagrody na hiszpańskim festiwalu La Cabina. Nagroda powędrowała do Marczewskiego w kategorii: Najlepsza reżyseria, a także do grającej jedną z głównych ról w filmie, Julii Kijowskiej w kategorii: Najlepsza aktorka.

"Gry” to krótkometrażowy film fabularny, oparty na tekście Ireneusza Iredyńskiego "Winda". Całość historii rozgrywa się w windzie, w której dwójka ludzi została zatrzaśnięta. Para ta zaczyna grać w zaskakującą grę. Wymyślają swoje wspólne życie. Opowiadają sobie wyimaginowaną historię od pierwszego romantycznego i zabawnego spotkania aż po dramatyczny koniec ich znajomości. Fikcyjna historia zaczyna jednak przeplatać się z prawdziwymi przeżyciami. Niewinna zabawa przeistacza się w pełen ekstremalnych emocji dramat.

Film ukazuje jakie bolesne i bezwzględne potrafią być gry które toczymy z bliskimi nam ludźmi, jak czasami nie potrafimy radzić sobie z problemami z przeszłości oraz jaką siłę ma nasza wyobraźnia.

dv4trcv

Zwiastun:

„Gry” powstały w ramach programu "30 Minut" realizowanego w Studiu Munka - SFP.

Zakończony 16 listopada, Międzynarodowy Festiwal Filmowy La Cabina pokazuje filmy w średnim metrażu (od 30 do 60 minut). Stanowi on forum do zaprezentowania najbardziej nowatorskich rozwiązań w niestandardowym czasie trwania filmu.

dv4trcv

Podziel się opinią

Share

dv4trcv

dv4trcv