Trwa ładowanie...
maciej marczewski
+1
19-11-2014 11:05

''Gry'': Film Macieja Marczewskiego nagrodzony w Hiszpanii

''Gry'': Film Macieja Marczewskiego nagrodzony w HiszpaniiŹródło: mat. promocyjne
ducn5k5
ducn5k5

Film w reżyserii Macieja Marczewskiego otrzymał aż dwie nagrody na hiszpańskim festiwalu La Cabina. Nagroda powędrowała do Marczewskiego w kategorii: Najlepsza reżyseria, a także do grającej jedną z głównych ról w filmie, Julii Kijowskiej w kategorii: Najlepsza aktorka.

"Gry” to krótkometrażowy film fabularny, oparty na tekście Ireneusza Iredyńskiego "Winda". Całość historii rozgrywa się w windzie, w której dwójka ludzi została zatrzaśnięta. Para ta zaczyna grać w zaskakującą grę. Wymyślają swoje wspólne życie. Opowiadają sobie wyimaginowaną historię od pierwszego romantycznego i zabawnego spotkania aż po dramatyczny koniec ich znajomości. Fikcyjna historia zaczyna jednak przeplatać się z prawdziwymi przeżyciami. Niewinna zabawa przeistacza się w pełen ekstremalnych emocji dramat.

Film ukazuje jakie bolesne i bezwzględne potrafią być gry które toczymy z bliskimi nam ludźmi, jak czasami nie potrafimy radzić sobie z problemami z przeszłości oraz jaką siłę ma nasza wyobraźnia.

Zwiastun:

„Gry” powstały w ramach programu "30 Minut" realizowanego w Studiu Munka - SFP.

Zakończony 16 listopada, Międzynarodowy Festiwal Filmowy La Cabina pokazuje filmy w średnim metrażu (od 30 do 60 minut). Stanowi on forum do zaprezentowania najbardziej nowatorskich rozwiązań w niestandardowym czasie trwania filmu.

ducn5k5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ducn5k5