Trwa ładowanie...

"Gwiezdne wojny": Marvel opowie dalszy ciąg "Imperium kontratakuje"

Film "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" formalnie kończy dziewięcioczęściową sagę, ale w odległej galaktyce kryje się jeszcze mnóstwo historii do opowiedzenia. Marvel odpowie wkrótce na pytanie, co robił Luke po utracie ręki i przed uwolnieniem Hana Solo.

"Gwiezdne wojny": Marvel opowie dalszy ciąg "Imperium kontratakuje"Źródło: Materiały prasowe
d1zlj8o
d1zlj8o

"Najwspanialsza kosmiczna przygoda wszech czasów rozpocznie się w styczniu" – obiecuje Marvel, który zapowiedział start nowej serii komiksowej pod szyldem "Star Wars". Na zaostrzenie apetytu udostępnił także okładkę i przykładowe plansze, które opublikował serwis CBR.com.

Obejrzyj: "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" Ostatni zwiastun epickiej sagi

Filmowe logo "Star Wars" i numer 1 na okładce nowego komiksu Marvela może być mylący. Przypomnijmy, że komiksy na licencji Lucasa były wydawane przez Marvela od 1977 do 1987 r., a od 1991 r. zajmowało się tym Dark Horse Comics.

Dopiero w 2015 r. komiksowe "Gwiezdne wojny" wróciły do Marvela. Pierwsza publikacja, czyli "Star Wars" #1 (scen. Jason Aaron, rys. John Cassaday)
zawierała historię rozgrywającą się między "Nową nadzieją" a "Imperium kontratakuje".

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Pięć lat później dostaniemy więc (kolejny) nowy początek, ale tym razem scenarzysta Charles Soule i rysownik Jesus Saiz pokażą, co działo się z Luke'iem Skywalkerem, który dopiero co poznał swego ojca, stracił dłoń i musiał wymyślić plan odbicia Hana Solo z rąk Hutta Jabby.

d1zlj8o

"Star Wars" #1 trafi do sprzedaży 1 stycznia 2020 r. Niewykluczone, że po zakończeniu serii zostanie ona wydana w Polsce nakładem Egmontu, który wydaje "Gwiezdne wojny" Marvela w swoim dwumiesięczniku.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d1zlj8o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zlj8o