Trwa ładowanie...

''Hacksaw Ridge'': Mel Gibson reżyseruje dramat wojenny [ZWIASTUN]

Share
''Hacksaw Ridge'': Mel Gibson reżyseruje dramat wojenny [ZWIASTUN]
d5xmp41

Do sieci trafił pierwszy zwiastun "Hacksaw Ridge" – dramatu wojennego opartego na faktach w reżyserii Mela Gibsona. Premiera filmu, który może zapewnić Gibsonowi nominację do reżyserskiego Oscara, nastąpi na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Obraz opowie historię bohatera wojennego Desmonda T. Dossa, szeregowca, który trafił do służby w 1942 roku. Mężczyzna - ze względu na swoje przekonania religijne - odmówił noszenia broni i zabijania. Poświęcił się jednak pracy medycznej. Wielokrotnie ryzykował własnym życiem, aby uratować innych. Koledzy, którzy początkowo odnosili się do niego z nieufnością, zmienili o nim zdanie po tym, jak uratował 75 osób.

d5xmp41

W roli głównej pojawi się Andrew Garfield. Vince Vaughn zagra sierżanta Howella, przygotowującego swoich żołnierzy do walki poprzez przekraczanie granic ich wytrzymałości psychicznej i fizycznej. W obsadzie znalazł się także Sam Worthington oraz Hugo Weaving, który zagra ojca głównego bohatera.

Ostatni aktorski projekt Mela Gibsona to „Blood Father” z maja tego roku. Oprócz „Hacksaw Ridge” Gibson zamierza w najbliższym czasie wyreżyserować kontynuację „Pasji” z 2004 roku.

d5xmp41

Podziel się opinią

Share
d5xmp41
d5xmp41