Trwa ładowanie...

"Harry Potter i Komnata Tajemnic" hitem w programie TV

Share
"Harry Potter i Komnata Tajemnic" hitem w programie TV
Źródło: East news
d1atwsz

Po raz kolejny filmowy weekend w TV zapowiada się obiecująco. W piątkowy wieczór niekwestionowanym hitem będzie z pewnością "Harry Potter i Komnata Tajemnic". Przygody małego czarodzieja to jednak nie wszystko, co znajdziemy w WP Program TV Na kinomaniaków czekają również takie specjały jak „Hellboy” czy „Słaby punkt”. Zobacz, co jeszcze obejrzysz w piątek w telewizji.

„Harry Potter i Komnata Tajemnic”
Druga część z serii przygód najpopularniejszego czarodzieja świata ponownie przenosi widza do chłodnych i magicznych murów Hogwartu. Tym razem Harry Potter wraz ze swoimi przyjaciółmi będzie musiał rozwiązać zagadkę niejakiej Komnaty Tajemnic, której ponowne otwarcie zwiastują złowrogie napisy pojawiające się na ścianach szkoły. Dzielny magik zdaje sobie sprawę, że od dotarcia do wnętrza komnaty zależy życie jego i innych uczniów czarodziejskiej szkoły. „Harry Potter i Komnata Tajemnic” jest przykładem świetnego kina przygodowego, pełnego zwrotów akcji i niekonwencjonalnych rozwiązań. Propozycja idealna na rodzinny i udany letni seans.

„Harry Potter i Komnata Tajemnic” – TVN, g. 20:00

d1atwsz

„Hellboy”
„Hellboy” to ekranizacja słynnego komiksu, który cieszył się popularnością na całym świecie. Film opowiada historię diabelskiego syna wyciągniętego przez nazistów z czeluści piekielnych podczas II wojny światowej. Przechwycony następnie przez aliantów wychowuje się pod skrzydłami amerykańskiego profesora, który zaszczepia w nim poczucie dobra. Po wielu latach Hellboy staje się obrońcą społecznego ładu, który musi stanąć naprzeciw osób, które powołały go do życia. „Hellboy” to świetne fantastyczne kino akcji, które nie pozwala widzowi się nudzić choćby przez chwilę. Pozycja warta polecenia każdemu, kto lubi filmy naszpikowane efektami specjalnymi

„Hellboy” – Polsat, g. 21:55

"Słaby punkt"
„Słaby punkt” przypadnie do gustu zwolennikom dynamicznych dramatów sądowych. Film opowiada historię młodego i ambitnego prokuratora Willy’ego Beachuma (Ryan Gosling), który prowadzi trudną sprawę oskarżonego o morderstwo swojej żony Teda Crawforda (Anthony Hopkins). Choć Ted przyznaje się do winy, jego sprawa zaczyna się nieoczekiwanie komplikować. Zamordowana Jennifer Crawford miała bowiem romans z detektywem Robem Nunallym (Billy Burke), który jako pierwszy przybywa na miejsce zbrodni. Sporo intrygi, gry aktorskiej na najwyższym poziomie i nieustającego napięcia. Zdecydowanie hit, który warto obejrzeć.

„Słaby punkt” – TVN, g. 23:20.

"Jarhead – żołnierz piechoty morskiej"
Obraz Sama Mendesa jest drastycznym i niemal dokumentalnym przedstawieniem psychologii amerykańskich żołnierzy z elitarnej jednostki marines wysłanych do Arabii Saudyjskiej. Głównym bohaterem filmu jest młody Anthony Swofford (Jake Gyllenhall), który zaciągnął się do wojska na ochotnika. Oczom widza zostają zaprezentowane typowe dla wysłanego na misję żołnierza problemy. Film udowadnia, że pod grubą skórą nieustraszonych twardzieli, kryją się wrażliwi ludzie, którzy muszą zmierzyć się z ludzką krzywdą i wszechobecnym niebezpieczeństwem.

d1atwsz

„Jarhead – żołnierz piechoty morskiej” – TVP 1, g. 21:20

"Bitwa o Anglię"
„Bitwa o Anglię” z roku 1969 to już prawdziwa klasyka kina wojennego. Obraz Guya Hamiltona prezentuje powietrzne walki, jakie stoczono w roku 1940 między pilotami brytyjskimi wspartymi siłami alianckimi a niemiecką Luftwaffe. Niesamowity klimat wojny, wiele niesamowitych scen, które robią wrażenie nawet dziś i wreszcie brak zbędnego patosu sprawiają, że „Bitwę o Anglię” powinien zobaczyć każdy maniak militarnych produkcji filmowych.

„Bitwa o Anglię” – TVN 7, g. 19:00.

„Harry Potter i Komnata Tajemnic” oraz inne filmowe hity znajdziesz na stronie Videostar z telewizją online.

d1atwsz

Podziel się opinią

Share
d1atwsz
d1atwsz