Trwa ładowanie...
d26m2kk

Hiszpanie kręcą film o Janie Pawle II. Pokażą niepublikowane dokumenty

"Wojtyła. Dochodzenie" ma trafić do kin tuż przed 100. rocznicą urodzin papieża Polaka. Premiera zbiegnie się też z rocznicą zamachu dokonanego przez Mehmeta Ali Agcę, któremu reżyser poświęci oddzielny wątek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Paweł II w 1979 r.
Jan Paweł II w 1979 r. (Getty Images)
d26m2kk

"Wojtyła. Dochodzenie" jest określany przez José Marię Zavalę jako thriller dokumentalny. Hiszpański reżyser nakręcił wcześniej dwa dokumenty o charakterze religijnym/biograficznym: "Tajemnice ojca Pio" i "Renacidos" (niedawno trafił do kin), w którym świadkowie wstawiennictwa świętego z Pietrelciny opowiedzieli o swoich doświadczeniach.

Obejrzyj: Papież pocałował zakonnicę. Nagranie obiega świat

d26m2kk

"Wojtyła. Dochodzenie" ma trafić do kin w Hiszpanii, Polsce, Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Brazylii 15 maja. Czyli trzy dni przed setną rocznicą urodzin świętego. Z kolei 13 maja przypadnie 39. rocznica zamachu, do którego doszło na rzymskim placu św. Piotra.

W filmie pojawi się wątek zamachu, a także inwigilacji ówczesnego arcybiskupa Krakowa przez polską bezpiekę. Reżyser zapowiadał, że na ekranie zobaczymy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne. Będą też wyjątkowe wywiady przeprowadzone z osobami bliskimi papieżowi.

Jan Paweł II w 1979 r. Materiały prasowe
Podziel się

Jak donosi es.zenit.org, przed kamerą usiedli m.in. kardynał Stanisław Dziwisz, dr Wanda Półtawska, bliska przyjaciółka papieża, ks. Sławomir Oder, postulator procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, a także Angelo Gugel, kamerdyner, który trzymał papieża po zamachu, był świadkiem egzorcyzmów itp.

d26m2kk

- Ten film wkracza w życie jednego z wielkich świętych w historii Kościoła, z fabułą i śledztwem, które pozwala widzowi zrozumieć życie polskiego papieża z bardziej intymnej strony. Ponadto film pokazuje niektóre historie wielkiego wpływu dzisiejszego wstawiennictwa Wojtyły – tłumaczył reżyser.

Podziel się opinią

Share

d26m2kk

d26m2kk
d26m2kk