Trwa ładowanie...
hiszpanka

"Hiszpanka": Zobacz nowy zwiastun polskiej megaprodukcji

Share
"Hiszpanka": Zobacz nowy zwiastun polskiej megaprodukcji
Źródło: ons.pl
d1vsbyx

*"Hiszpanka" to film nakręcony z rozmachem, jakiego w Polskiej kinematografii od dawna nie było – aktorzy z Hollywood, Austrii, Niemiec, Francji, ponad 1000 godzin planu filmowego, 5000 ujęć, w tym 450 ujęć efektowych, sceny batalistyczne kręcone przy użyciu 6 kamer jednocześnie, 50 kaskaderów, 100 kostiumów sprowadzonych z 6 europejskich państw, 2000 statystów i epizodystów oraz dialogi po niemiecku, angielsku, francusku i polsku, 40 automobili, 50 pojazdów konnych.*

„Hiszpanka”, która do polskich kin wejdzie 23 stycznia, to megaprodukcja z międzynarodową obsadą, o zapomnianym w polskiej historii, jedynym zwycięskim powstaniu – Powstaniu Wielkopolskim.

Film przedstawia historię, która przekracza granice wyobraźni. Nie wiadomo, czy powiązane z Powstaniem Wielkopolskim wydarzenia są prawdą, czy jedynie iluzją. Porywają efekty specjalne, które zapraszają widzów w niezwykłą, pełną przygód podróż w innym wymiarze. W „Hiszpance” nic nie jest oczywiste, ponieważ do wyzwoleńczej walki włącza się grupa telepatów. Siły zbrojne stają na równi z siłami umysłu.

W roli głównej zobaczymy Jana Frycza jako jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków - Ignacego Jana Paderewskiego, który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse (Crispin Glover). W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko - dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem. Film wyreżyserował Łukasz Barczyk. W obsadzie znaleźli się: Crispin Glover, Bruce Glover, Florence Thomassin, Jan Frycz, Patrycja Ziółkowska, Jakub Gierszał, Sandra Korzeniak, Magdalena Popławska, Jan Peszek, Tomasz Kowalski, Piotr Głowacki, Karl Markovicks, Thomas Schweiberer, Jack Recknitz, Fritz von Friedl i wielu innych wspaniałych aktorów.

d1vsbyx

Produkcja: Studio Filmowe Kadr Koproducent strategiczny: Instytucja Kultury Film-Art Koproducenci : Orange Polska, Platige Image, Narodowy Instytut Audiowizualny, Vue Movie Distribution, HBO, Toya Studios, Fundacja Sztuki Filmowej Ingenium, Alvernia Studios Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

„Hiszpanka” – filmowe arcydzieło już od 23 stycznia w kinach

d1vsbyx

Podziel się opinią

Share
d1vsbyx
d1vsbyx