Trwa ładowanie...

Jak powstał najgorszy film świata. "The Disaster Artist" debiutuje na Blu-ray i DVD

"The Room", w reżyserii Tommy’ego Wiseau, to film legenda. Ci, którzy mieli okazję go obejrzeć, wiedzą dlaczego uznawany jest za najgorszą produkcję w dziejach kinematografii. Komediodramat "The Disaster Artist", opowiadający o powstaniu tego kultowego filmu, już 20 czerwca na Blu-ray i DVD.

Jak powstał najgorszy film świata. "The Disaster Artist" debiutuje na Blu-ray i DVDŹródło: Materiały prasowe
d2dvksg
d2dvksg

Film opowiada prawdziwą, tragikomiczną historię początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu - Tommy’ego Wiseau. Artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób. James Franco, który jest także reżyserem "The Disaster Artist" uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu.

Produkcja powstała na motywach książki "The Disaster Artist: My Life Inside the Room, The Greatest Bad Movie Ever Made", autorstwa Grega Sestero i Toma Bissella. Jest to opowieść młodego aktora o przeprowadzce do Los Angeles i pracy nad filmem "The Room". Zanim książka została wydana, wpadła w ręce reżyserowi, Jamesowi Franco. Nie miał on jeszcze okazji obejrzeć kultowego filmu, ale z miejsca spodobała mu się zabawna i często ujmująca relacja Sestero z planu filmowego.

W 2003 r. w branży pojawił się nikomu nieznany twórca filmowy, który nakręcił jeden z najgorszych filmów wszech czasów pt. "The Room". Namiętny melodramat, opowiadający o trójkącie miłosnym, który nikomu nie wyszedł na dobre. Scenarzystą, reżyserem i producentem obrazu był Tommy Wiseau, który od razu zyskał złą sławę w Hollywood. Stało się tak za sprawą billboardu, promującego jego osobliwy projekt zapowiadany jako "widowisko dramatyczne na poziomie Tennessee’ego Williamsa".

d2dvksg

"The Room" wyświetlono po raz pierwszy w dwóch kinach w Kalifornii, a z ekranów zdjęto go już po dwóch tygodniach. Film zyskał jednak nowe życie w kolejnych latach, za sprawą opinii fanów i krytyków. Widzowie w całym kraju ustawiali się w długich kolejkach przed nocnymi pokazami filmu, przynosząc ze sobą rekwizyty: plastikowe łyżki i futbolówki, którymi rzucali w kinie, komentując na bieżąco osobliwe dialogi, grę aktorską i zwroty akcji.

Prace na planie „The Disaster Artist” rozpoczęły się 8 grudnia 2015 roku w Los Angeles. Aby odtworzyć kluczowe sceny i motywy, James Franco zaprosił do współpracy dawnych członków ekipy filmowej. Niektóre sceny z oryginalnej produkcji zostały ponownie odegrane ujęcie po ujęciu, ponieważ aktorzy starali się uchwycić każdy moment, tak jak zostało to zrobione w 2002 roku.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Światowa premiera filmu "The Disaster Artist" odbyła się podczas festiwalu w Toronto, w 2017 roku, gdzie film został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez widzów jak i krytyków. Film zdobył nominację do Oscara w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany oraz Złoty Glob dla najlepszego aktorka w musicalu lub komedii - dla Jamesa Franco.

d2dvksg

W rolach głównych wystąpili: James Franco ("Kroniki Tomes Square"), Dave Franco ("Iluzja"), Seth Rogen ("Steve Jobs"), Alison Brie ("Jak to robią single"), Jacki Weaver ("Królestwo zwierząt"), Zac Efron ("Szczęściarz") oraz Josh Hutcherson ("Igrzyska śmierci").

Dodatki specjalne w wydaniu Blu-ray:
- Komentarz Jamesa Franco, Dave’a Franco, Tommy’ego Wiseau, Grega Sestero, Scotta Neustadtlera i Michaela H. Webera;
- O, cześć, Mark: Kręcenie katastrofy;
- Reżyserowanie katastrofy;
- Stojąc pod ścianą: Poznajcie Tommy’ego

Dodatki specjalne w wydaniu DVD:
- O, cześć, Mark: Kręcenie katastrofy

Zobacz zwiastun:

d2dvksg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dvksg

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj