Trwa ładowanie...
d3l651q
Aktualności

Janis Joplin, jakiej nie znamy

Share
Janis Joplin, jakiej nie znamy
d3l651q

Znana dokumentalistka Amy Berg pracuje nad filmem o Janis Joplin - "Janis: Little Girl Blue".

Produkcja, wobec której planowana jest międzynarodowa dystrybucja, opowiadać będzie o Joplin z zupełnie nowej perspektywy. Reżyserka nie chce przedstawiać wokalistki jako gwiazdy rocka. Interesuje ją przede wszystkim delikatność, ufność i niewinność artystki, która jednocześnie była bardzo silną kobietą.

- Jestem zachwycona możliwością opowiedzenia historii Janis - mówi o projekcie Berg. - To niesamowita ikona rocka, kobieta, która przetarła szlak dla wielu innych wokalistek. Pracuję z fantastycznym zespołem i mam nadzieję, że wspólnymi siłami nakręcimy film, z którego Joplin byłaby dumna.

d3l651q

Legendarna piosenkarka zostanie narratorką obrazu. Berg sięgnęła w tym celu po prywatną korespondencję artystki - listy, które pisała do rodziny, przyjaciół i znajomych.

Producentem "Janis: Little Girl Blue" został Alex Gibney. W montażu Berg wesprze Billy McMillin, z którym dokumentalistka pracowała przy "West of Memphis".

Najsłynniejszym, nominowanym do Oscara dziełem Berg jest dokument "Deliver Us from Evil". Obecnie reżyserka kończy realizację niezatytułowanego jeszcze filmu o molestowaniu seksualnym w Hollywood.

Janis Joplin zmarła w 1970 roku. Miała zaledwie 27 lat.

d3l651q

Podziel się opinią

Share
d3l651q
d3l651q