Trwa ładowanie...
jaskółka

''Jaskółka'' - Stan Borys na pokazach specjalnych w Łodzi, Krakowie i Warszawie

Share
''Jaskółka'' - Stan Borys na pokazach specjalnych w Łodzi, Krakowie i Warszawie
Źródło: Alter Ego Pictures
dppp4he

Jaskółka” w reżyserii Bartosza Warwasa wchodzi do kin 16 maja do kina. To pierwszy od 50 lat pełnometrażowy film dyplomowy z Szkoły Filmowej w Łodzi. W dniach 15-18 maja odbędą się pokazy specjalne w Łodzi, Krakowie oraz Warszawie, w których gościem specjalnym będzie Stan Borys, legendarny wykonawca, m.in. „Jaskółki uwięzionej”. Ten utwór otrzymał nagrodę dziennikarzy na festiwalu w Opolu w 1973 roku, a czterdzieści lat później zainspirował debiut Bartosza Warwasa.

Pokazy specjalne „Jaskółki” z udziałem twórców oraz Stana Borysa odbędą się:

dppp4he

15 maja, godz .21:00 – kino Wytwórnia 3D, Łodź 17 maja, godz. 21:00 – kino ARS, Kraków 18 maja, godz. 19:00 – Nove Kino Wisła, Warszawa

Jaskółka została zakwalifikowana do sekcji Spectrum Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Szanghaju, którego 17. edycja odbędzie się w dniach 14-22 czerwca 2014. To jedna z najważniejszych azjatyckich imprez filmowych. Należy do prestiżowego grona festiwali o światowej klasie A, obok imprez w Wenecji, Cannes, Berlinie czy Karlowych Warach. Sekcja Spectrum to panorama kina międzynarodowego. Film Bartosza Warwasa będzie również prezentowany w konkursie 1,2 Sopot Film Festival oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mannheim-Heidelberg.

Zwiastuny produkcji:

"Jaskółka" – w kinach od 16 maja!

dppp4he

Podziel się opinią

Share
dppp4he
dppp4he