Trwa ładowanie...
d28hyru
Aktualności

Jason Sudeikis trenerem Jesse'ego Owensa

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jason Sudeikis trenerem Jesse'ego Owensa
d28hyru

Jason Sudeikis zasilił obsadę filmu biograficznego o życiu sławnego biegacza, Jesse'ego Owensa. W produkcji zagra także Jeremy Irons.

Obraz "Race" opowie o życiu czarnoskórego sportowca z USA, którego przygoda z Igrzyskami Olimpijskimi w 1936 roku w Berlinie zakończyła się zdobyciem czterech złotych medali, ku wielkiemu niezadowoleniu siedzącego na trybunach Adolfa Hitlera.

Początkowo główną rolę w filmie miał zagrać John Boyega, który jednak zrezygnował z projektu po tym, jak dostał angaż do "Gwiezdnych wojen" J.J. Abramsa. Boyegę zastąpił 20-letni Stephan James. Jason Sudeikis wcieli się w jego trenera, a Jeremy Irons w działacza sportowego, Avery'ego Brundage'a, który pełniąc funkcję przewodniczącego amerykańskiego Komitetu Olimpijskiego odrzucił propozycję bojkotu Igrzysk Olimpijskich w Berlinie, z których wykluczono niemieckich Żydów.

d28hyru

Za kamerą "Race" staje Stephen Hopkins ("Peter Sellers - życie i śmierć"). Autorami scenariusza są Anna Waterhouse i Joe Shrapnel ("Frankie & Alice").

Premierę obrazu zaplanowano na wiosnę 2015 roku.

Jasona Sudeikisa będzie można podziwiać wkrótce w komedii "Horrible Bosses 2", która ma trafić do polskich kin 28 listopada.

Jeremy Irons pracuje obecnie na planie dramatu "High Rise" Bena Wheatleya.

d28hyru

Podziel się opinią

Share

d28hyru

d28hyru