Trwa ładowanie...
d2ha8hq

Jest data premiery dokumentu Sekielskiego o pedofilii w Kościele

Znamy dokładną datę premiery dokumentalnego filmu Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele. Produkcja zadebiutuje w maju i będzie można ją obejrzeć za darmo w internecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest data premiery dokumentu Sekielskiego o pedofilii w Kościele
(East News)
d2ha8hq

Tomasz Sekielski swoje wieloletnie doświadczenie i zdobytą wiedzą postanowił jakiś czas temu wykorzystać w słusznej sprawie i nakręcić film o pedofilii w polskim Kościele. A ponieważ żadna z ogólnopolskich stacji nie chciała wesprzeć projektu, reporter i dziennikarz śledczy postanowił sfinansować film z datków internautów. W lutym 2018 r. w serwisie Patronite ruszyła zbiórka pieniędzy na film, którym Sekielski chce "obnażyć hipokryzję części kościelnych hierarchów i zmowę milczenia służącą ochronie zboczeńców, a nie ich ofiar".

Minimalną kwotą ustalona przez Sekielskiego w zbiórce było 100 tys. zł. Niespełna rok później dziennikarz poinformował, że suma przekroczyła maksymalny próg wyznaczony przez twórców projektu. Ostatecznie udało się uzbierać ponad 450 tys. zł.

d2ha8hq

Tomasz Sekielski w rozmowie w WP Film informował na początku stycznia, że dokument ma być gotowy w kwietniu. Jako że film został opłacony przez darczyńców prywatnych na zasadzie zbiórki crowdfundingowej, dziennikarz zdecydował udostępnić go za darmo na kanale YouTube. Premiera została zaplanowana na 11 maja.

Dodatkowo, jak informuje portal wirtualnemedia.pl, tego samego dnia odbędzie się specjalny pokaz kinowy dla patronów, którzy wsparli dziennikarza w projekcie oraz premiera prasowa. Oddzielny pokaz zostanie zorganizowany dla osób, które zdecydowały się opowiedzieć swoje historie w dokumencie. Data i miejsce tego pokazu nie będą podawane do publicznej wiadomości.

Zobacz także: Marek Lisiński: "Miałem 13 lat, byłem molestowany. Sprawcą był ksiądz"

d2ha8hq

Podziel się opinią

Share

d2ha8hq

d2ha8hq