Trwa ładowanie...

Jodie Foster: Aktorka ożeniła sią ze swoją dziewczyną

Jodie Foster: Aktorka ożeniła sią ze swoją dziewczyną
d26313w
d26313w

Jodie Foster wzięła ślub ze swoją dziewczyną Alexandrą Hedison.

Prywatna uroczystość miała miejsce w miniony weekend, jednak informacja dostała się do mediów dopiero teraz. Alexandra Hedison, z zawodu fotografka, ma też spore doświadczenie filmowe. Ostatnio grała w serialu "Słowo na L". Na początku XXI wieku Hedison spotykała się z Ellen DeGeneres.

Jodie Foster przez wiele lat starała się zachować prywatność, nie odpowiadając na pytania dotyczące preferencji seksualnych. Jednak podczas gali Złotych Globów, gdy odbierała nagrodę im. Cecila B. DeMille'a, dziękowała swojej byłej partnerce Cydney Bernard (panie wychowują dwóch synów).

Aktorka i Alexandra Hedison zaczęły się spotykać ubiegłego lata.

d26313w

Jodie Foster urodziła się 19 listopada 1962 roku w Los Angeles. Już jako 3-letnie dziecko grała w reklamach telewizyjnych i – nieco później – w filmach familijnych.

O aktorce stało się głośno za sprawą roli nastoletniej prostytutki w „Taksówkarzu” Martina Scorsese (1975, obok Roberta De Niro)
. W 1988 roku za rolę w thrillerze „Oskarżeni” otrzymała Oscara. Prestiżową nagrodę odebrała ponownie trzy lata później, za występ w słynnym „Milczeniu owiec” (1991) Jonathana Demme’a. W tym samym roku zajęła się też reżyserią. Jej debiutem po drugiej stronie kamery był dramat psychologiczny „Tate, mały geniusz” (1991).

Ostatnio mogliśmy zobaczyć ją w głośnym "Elizjum" Neilla Blomkampa.

d26313w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26313w