Trwa ładowanie...

''John Carter'' i zadyma na Marsie we fragmencie filmu [wideo]

''John Carter'' i zadyma na Marsie we fragmencie filmu [wideo]Źródło: Walt Disney Pictures
d2rwc4k
d2rwc4k

Niedawno w serwisie prezentowaliśmy 10-minutowy fragment "Johna Cartera", by w chwilę później w sieci pojawił się kolejny. Tym razem znacznie krótszy, ale bardziej dynamiczny i rozgrywający się na czerwonej planecie.

Obraz powstał na podstawie powieści niezwykle popularnego w Ameryce pisarza Edgara Rice Burroughsa, który stworzył także postać Tarzana. Muzykę do filmu skomponował Michael Giacchino, kompozytor m.in. serialu „Lost: Zagubieni” czy animacji „Odlot”.

Za kamerą stanął laureat Oscara Andrew Stanton, reżyser i współscenarzysta jednego z największych hitów Pixara, animacji „Wall-E”. Przy tworzeniu obrazu pomagali mu kierownik produkcji Nathan Crowley, nominowany do Oscara za „Mrocznego rycerza” i „Prestiż” czy Mayes Rubeo, odpowiedzialna za kostiumy w „Avatarze”. Film został wyprodukowany przez wytwórnię Walt Disney Pictures we współpracy z Pixarem. Obraz zrealizowano w cyfrowym trójwymiarze.

John Carter (Taylor Kitsch) to młody weteran wojny secesyjnej, ciężko doświadczony walką na froncie. W niejasnych okolicznościach trafia na obcą planetę. Tam zostaje uwikłany w wielki konflikt między tubylcami, Tarsem Tarkasem (Willem Dafoe) i księżniczką Dejah Thoris (Lynn Collins), która desperacko potrzebuje jego pomocy. W świecie na skraju zagłady, Carter odzyskuje wiarę w siebie, i rozpoczyna walkę, od której zależy los Barsoom i jej mieszkańców.

Polska premiera filmu już w piątek, 9 marca.

d2rwc4k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rwc4k