Trwa ładowanie...
control

Joy Division i Ian Curtis w kinie i w księgarni

Share
Joy Division i Ian Curtis w kinie i w księgarni
d1s7rvn

Od 7 marca na ekranach polskich kin będzie można zobaczyć dramat biograficzny "Control". Kanwą dla produkcji jest książka wdowy po tragicznie zmarłym wokaliście zespołu Joy Division - Deborah Curtis. Publikacja również już wkrótce trafi na polski rynek.

"Joy Division i Ian Curtis. Przejmujący z oddali" w tłumaczeniu Krzysztofa Obłuckiego pojawi się w księgarniach 15 lutego.

d1s7rvn

To subiektywna biografia legendarnej postaci, bez której historia muzyki rockowej potoczyłaby się zupełnie inaczej. Ian Curtis, wokalista Joy Division, autor przejmujących tekstów do dziś pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych postaci świata muzycznego. Deborah Curtis, żona artysty, w swoich wspomnieniach przybliża nam jego życie, od beztroskiego dzieciństwa i młodzieńczych wybryków, poprzez ich małżeństwo, fascynację muzyką i formowanie grupy, po nasilające się ataki epilepsji, załamania nerwowe i samobójczą śmierć.

Książka jest niezwykle szczerą historią ich związku i jego powolnego rozpadu, a jednocześnie opowieścią o burzliwych dziejach Joy Division, jednego z najciekawszych zespołów XX wieku.

W książce znaleźć także będzie można dyskografię, listę koncertów, teksty piosenek, również tych niepublikowanych, oraz szkice utworów niedokończonych.

Przypomnijmy, że autorem filmu opartego na wspomnieniach wdowy po Curtisie, jest słynny fotografik i realizator klipów Anton Corbijn. W rolach głównych wystąpili Sam Riley i Samantha Morton. Film ostatnio otrzymał trzy nominacje do nagród BAFTA, w tym dla najlepszej produkcji ubiegłego roku.

d1s7rvn

Podziel się opinią

Share
d1s7rvn
d1s7rvn