Trwa ładowanie...

''Kamienie na szaniec'' głównym filmem wiosennej trasy Kina Orange.

Share
''Kamienie na szaniec'' głównym filmem wiosennej trasy Kina Orange.Źródło: Monolith Films
d5r50po

Aż trzy premierowe tytuły znalazły się w najbliższej, wiosennej trasie Kina Orange - największego kina objazdowego w Polsce. Już od 8 marca mieszkańcy miejscowości, w których na co dzień nie ma kin, będą mogli zobaczyć, jedną z najważniejszych polskich produkcji tego roku, filmową wersję ponadczasowej powieści Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego.

W marcowym repertuarze znalazła się także „Akademia wampirów”, nowy film producentów „Transformers”, będący opowieścią o przygodach i miłosnych perypetiach dwóch nietypowych nastolatek. Na specjalnych pokazach widzowie Kina Orange, będą mogli zobaczyć amerykańską mega produkcję „300: Początek imperium”, zapierający dech w piersiach sequel wielkiego przeboju kinowego „300”, w spektakularnej wersji 3D, zaprezentowany na panoramicznym (7m w podstawie) ekranie, dostarczy widzom niezapomnianych emocji. W marcu Kino Orange kontynuuje wyświetlanie filmu Władysława Pasikowskiego „Jack Strong”, który opowiada prawdziwą historię największego szpiega naszych czasów, płk. Ryszarda Kuklińskiego. Dla najmłodszych widzów Kino Orange są aż dwie animacje „Piłkarzyki rozrabiają” oraz „Skubani”, obie w wersji 3D.

8 marca Kino Orange po raz pierwszy zawita do miejscowości Kozienice, gdzie wraz Domem Kultury organizuje dla mieszkańców „Filmową sobotę z KDK”. Jednym z zaprezentowanych tego dnia filmów będzie polska komedia „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, w którym główną rolę zagrała Katarzyna Maciąg, rodowita kozieniczanka. Po projekcji filmu aktorka spotka się z widzami ze swojej rodzinnej miejscowości aby porozmawiać o pracy na planie zdjęciowym.

d5r50po

Kino Orange prowadzi przedsprzedaż online. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć na stronie www.KinoOrange.pl można zakupić Ekobilet, który widz otrzymuje równocześnie na swój telefon komórkowy oraz e-mail.

Kamienie na szaniec” - Bohaterowie Szarych Szeregów: Rudy, Zośka, Alek. Opowieść o młodości, miłości i przyjaźni. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą. Byli młodzi, spragnieni życia. Nie było dla nich rzeczy niemożliwych. Pewnego dnia obudzili się w świecie, w którym nie było już miejsca na marzenia. Stanęli przed wyborem: pochylić pokornie głowy albo zaryzykować własne życie. Nie mieli doświadczenia ani broni, ale znaleźli w sobie odwagę i siłę, by sprzeciwić się hitlerowskiej machinie. Wierzyli w przyjaźń, wolność, w Polskę. Mieli ideały. Weszli na drogę, z której nie było odwrotu. Byli jak kamienie rzucane na szaniec… W rolach głównych występują utalentowani młodzi aktorzy, których nazwiska już wkrótce znać będzie cała Polska: Tomasz Ziętek, Marcel Sabat, Kamil Szeptycki. Obok nich uznane gwiazdy: Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz, Marian Dziędziel.

Zwiastun filmu:

Akademia wampirów” to film producentów „Transformers” i reżysera komedii „Wredne dziewczyny”. W roli dyrektorki szkoły występuje była dziewczyna Jamesa Bonda – Olga Kurylenko, w postaci przyjaciółek wcieliły się Lucy Fry i Zoey Deutch („Piękne istoty”). Tylko najlepszy przyjaciel może ocalić ci życie. Zwłaszcza jeśli wróg jest nieśmiertelny. Rose i Lissa mają takie same problemy jak wszystkie nastolatki, tyle że uczą się w Akademii wampirów – tajemnej szkole z internatem. Tu uczniowie dzielą się na morojów (śmiertelne, pokojowo nastawione wampiry) i dampiry (w ich żyłach płynie krew wampirów i ludzi, są opiekunami morojów). Choć nieśmiała Lissa jest księżniczką morojów, a buntownicza i żywiołowa Rose – dampirką, są połączone telepatyczną więzią i wierzą, że ich przyjaźń będzie trwać wiecznie. Pod warunkiem jednak, że przetrwają do końca roku szkolnego. A nie będzie to proste zadanie, bo szybko zorientują się, że to właśnie w Akademii
grozi im największe niebezpieczeństwo. Dodatkowo wbrew wszelkim regułom Lissa zakocha się w zwykłym śmiertelniku - Christianie, a Rose w kimś, w kim nigdy nie powinna – czyli w szkolącym ją mentorze.

Zwiastun filmu:

300: Początek imperium” 3D - Film przedstawia przyczyny wybuchu wojen perskich i skupia się na bitwach stoczonych pod Maratonem i Artemizjonem. Główne postaci filmu: król Kserkses (Rodrigo Santoro), grecki dowódca Temistokles (Sullivan Stapleton) oraz Artemizjia (Eva Green), dowódczyni perskiej armii pragnącej zemsty na Grekach. Filmu powstał na postawie powieści graficznej Franka Millera. Za reżyserię adaptacji odpowiada Noam Murro, a za produkcję - Zack Snyder, reżyser pierwszego filmu.

Zwiastun filmu:

d5r50po
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5r50po
d5r50po