Trwa ładowanie...
cannes
14-05-2014 17:10

"Karuzela" na Marche du Film w Cannes

"Karuzela" na Marche du Film w CannesŹródło: Next Film
d1g6r45
d1g6r45

"Karuzela", najnowszy obraz Roberta Wichrowskiego pojawi się na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Film będzie wyświetlany na specjalnych pokazach Marché du Film, na jednym z największych światowych marketów filmowych. W polskich kinach „Karuzela” pojawi się już 23 maja.

Marche du Film towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu w Cannes już od 1959 roku. Filmowy market co roku gromadzi ponad 11 tys. uczestników z ponad 100 krajów. Jest to miejsce spotkań producentów, reżyserów, agentów sprzedaży oraz dystrybutorów, którzy są zainteresowani produkcjami prezentowanymi podczas największej filmowej imprezy w Europie.

Wśród nich jest również „Karuzela”, najnowszy obraz Roberta Wichrowskiego. Film zainteresował włoskiego agenta sprzedaży międzynarodowej, który będzie prezentował go na Marché du Film w Cannes. Pokazy odbędą się 15 oraz 18 maja. Będą to pierwsze światowe projekcje filmu. Jego polska premiera odbędzie się natomiast 23 maja.

Film opowiada historię czwórki bohaterów, którzy dopiero wkraczają w dorosłość. Rafał, Magda, Piotr i Natalia muszą wybrać, co jest dla nich najważniejsze i ile są w stanie poświęcić, aby to osiągnąć. Reżyser przeprowadza widza po skomplikowanym świecie uczuć i emocji bohaterów szukających swojego miejsca w życiu.

d1g6r45

W główne postacie w „Karuzeli” wcielili się, debiutujący w pierwszoplanowych rolach, aktorzy - Mikołaj Roznerski („Chce się żyć”, „Supermarket”), Mateusz Janicki („Supermarket”, „Miłość na wybiegu”, „Lejdis”), Karolina Kominek („Wymyk”) i Maria Pawłowska. W pozostałych rolach zobaczymy Małgorzatę Zajączkowską, Ireneusza Czopa oraz Aleksandra Mikołajczaka.

Producenci filmu postawili również na najwyższej jakości oprawę wizualną i dźwiękową. Autorem zdjęć jest trzykrotnie nominowany do Orła Adam Bajerski, który w przeszłości pracował przy takich filmach jak „Zmruż oczy”, „Sztuczki” i „Imagine”. Za muzykę odpowiada Mikołaj „Noon” Bugajak, jeden z najbardziej uzdolnionych i docenionych producentów muzycznych w kraju.

d1g6r45
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g6r45