Trwa ładowanie...

Katarzyna Figura i Marek Koterski znów razem kręcą. Reżyser "Dnia świra" dostał 2 mln zł dofinansowania od PISF-u

Katarzyna Figura i Marek Koterski znowu razem. Jak donosi "Super Express" najsłynniejsza polska seksbomba wystąpi w filmie reżyser "Dnia świra". Oprócz tego aktorka pojawi się jesienią w nowym serialu. Szykuje się więc powrót na filmowy szczyt?

Share
Katarzyna Figura i Marek Koterski znów razem kręcą. Reżyser "Dnia świra" dostał 2 mln zł dofinansowania od PISF-uŹródło: ONS.pl
d4n4qo9

Będzie to czwarty film Koterskiego, w którym pojawi się Figura. Po raz pierwszy spotkali się na planie "Porno" w 1989 roku. Produkcja, przeznaczona tylko dla widzów dorosłych, okrzyknięta została "najbardziej roznegliżowanym polskim filmem".

Później było "Ajlawju" z 1999 roku, gdzie aktorka partnerowała Cezaremu Pazurze, oraz "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", które w 2006 roku przyniosło Koterskiemu Złote Lwy dla najlepszego reżysera.

East News
Źródło: East News

W zeszłym tygodniu Polski Instytut Sztuki Filmowej przedstawił pierwszą w tym roku listę dofinansowanych projektów filmów fabularnych. Znalazł się na niej najnowszy projekt Koterskiego zatytułowany "7 uczuć". PISF przeznaczył na jego powstanie 2 mln zł. Szczegóły fabuły na razie nie są znane, podobnie jak roli, którą ma zagrać Katarzyna Figura.

East News
Źródło: East News

Drugą produkcją, w jakiej niedługo zobaczymy Figurę, będzie serial "Za marzenia", do którego zdjęcia ruszyły 21 kwietnia. W rolach głównych zobaczymy gwiazdy młodego pokolenia - Annę Karczmarczyk, Piotra Nerlewskiego i Maję Bohosiewicz. Produkcja zapowiadana jest jako serial "nakręcony o marzycielach dla marzycieli".

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Super Express" utrzymuje, że za udział w obu produkcjach aktorka zainkasuje 500 tys. zł. Nie powinno to nikogo dziwić – Figura nadal może liczyć na honoraria oscylujące w granicach 10 tys. zł za dzień zdjęciowy.

Katarzyna Figura była największą seksbombą polskiego kina przełomu lat 80. i 90. Na początku kariery kojarzyła się głównie z rolami słodkich i naiwnych blondynek. Nic więc dziwnego, że szybko okrzyknięto ją "polską Marilyn Monroe". Tym większe było zaskoczenie widzów, kiedy po latach radykalnie zmieniła swój wizerunek, wcielając się w bohaterki bardziej charakterne niż atrakcyjne. Tym sposobem udowodniła, że jest w stanie podjąć niejedno trudne wyzwanie aktorskie.

Figura East News
Figura Źródło: East News

W ostatnich latach jej kariera nieco wyhamowała. Aktorka zmagała się z kłopotami osobistymi, które położyły się cieniem na jej życiu zawodowym. Figura od jakiegoś czasu mieszka w Trójmieście razem ze swoimi córkami. Najprawdopodobniej jesienią odbędzie się ostatnia rozprawa w sprawie jej rozwodu z Kaiem Schoenhalsem.

d4n4qo9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n4qo9