Trwa ładowanie...

''Kaznodzieja z karabinem'': Gerard Butler i zbrodnia wobec ludzkości [wideo]

''Kaznodzieja z karabinem'': Gerard Butler i zbrodnia wobec ludzkości [wideo]Źródło: Forum Film
d2f1gvs

Sam Childers, bohater nowego filmu Marca Forstera „Kaznodzieja z karabinem” (na ekranach od 9 grudnia), to postać nie tylko autentyczna, ale i szaleńczo odważna. Samozwańczy pastor (w filmie gra go znany m.in. z „300” Gerard Butler) okazał się jedynym człowiekiem, zdolnym stawić czoło okrutnym partyzantom z siejącej postrach w Sudanie Bożej Armii Oporu.

Jej przywódca, były szaman i religijny obsesjonat Joseph Kony, ścigany przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze za zbrodnie przeciw ludzkości, ma zwyczaj używać do walk dzieci, które są porywane z wiosek i przeważnie również wykorzystywane seksualnie. Od początku lat 90., odkąd datuje się działalność Kony'ego, przemoc dotknęła, według ostrożnych szacunków, ponad 66 tysięcy nieletnich. Childers organizował zbrojne rajdy, podczas których odbijał więzione dzieci. Ocalił ich ponad tysiąc. – W 1992 spotkałem Boga, w 1998 roku w Sudanie poznałem szatana – mówił, mając na myśli Kony'ego.

W styczniu 2010 roku reżyser filmu Marc Forster i scenarzysta Jason Keller odwiedzili Sudan. Pojechali tam wbrew ostrzeżeniom rządowych agend USA; byli jednak przekonani, że to niezbędna podróż. Odwiedzili dom Childersa w Kampali w Ugandzie, a potem dotarli do utworzonego przez niego sierocińca. Towarzysząca im producentka Louise Rosner wspominała: – Zobaczyliśmy okaleczone dzieci, ale także rodzącą się nadzieję, a to stało się dzięki Samowi. Forster podkreślał: – Wszędzie towarzyszyło nam wojsko, a naszym przewodnikiem był Sam. Tym krajem ciągle rządzi strach, przemoc nie umarła. To trzeba poczuć.

Sam Childers (Butler), narkotykowy diler i członek gangu motocyklowego, w dramatycznych okolicznościach nawraca się i rozpoczyna walkę o utworzenie sierocińca w rozdartej wojną Afryce. Na drodze stają mu miejscowe bandy, które sprawują w Sudanie krwawe rządy. Pozbawieni skrupułów żołdacy wcielają do armii dzieci i wysyłają je na wojnę. Childers nie będzie przebierał w środkach, walcząc o życie sierot i o odkupienie własnych grzechów.

„Kaznodzieja z karabinem” w kinach od 9 grudnia!
ZOBACZ TAKŻE:

Natasza boi się męża. Dlaczego? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )*
*
[

Co słychać u Kasi z "13 posterunku"? ]( http://teleshow.wp.pl/13-posterunek-co-sie-dzieje-z-aleksandra-wozniak-6026606755153025g )**


**[

Pamiętacie Witię z "Samych swoich"? ]( http://komediowo.pl/gid,13708823,img,13709100,title,Pamietacie-Witie-z-bdquoSamych-swoichrdquo,galeria.html )**

d2f1gvs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f1gvs