Trwa ładowanie...
film
09-12-2011 15:25

''Kaznodzieja z karabinem'': Na co do kina? Hit na weekend!

''Kaznodzieja z karabinem'': Na co do kina? Hit na weekend!Źródło: Forum Film
d288z3m
d288z3m

Bohaterowi filmu „Kaznodzieja z karabinem” – Samowi Childersowi, przydarzyło się w życiu tyle dramatów, że wystarczyłoby ich na dziesięć przeciętnych życiorysów.

Scenarzysta Jason Keller opowiadał, że świadomie zrezygnował z ukazania niektórych znanych epizodów z życia Childersa, ponieważ były zbyt gwałtowne i drastyczne. Na premierę czeka dokument „Another Man's War: The Machine Gun Preacher Story”, w którym wykorzystano piosenkę znanego w USA wykonawcy Aarona Hendry'ego, poświęconą Childersowi.

Reżyser Marc Forster podkreślał, że chciał uniknąć łatwego moralizowania, ale dodawał, że film ma ukazać sprawy, o których rzadko się wspomina. Childers trochę narzekał, że zbyt mało miejsca poświęcono w filmie jego szeroko zakrojonej działalności w USA, gdzie prowadzi wykłady ostrzegające przed uzależnieniami. Na wieść o realizacji filmu spadły także datki na jego fundację. – Ludzie sobie myślą: pewnie dostał milion dolarów. A ja na razie nie dostałem nic. Bo najważniejsze dla nas było to, by przekonać publiczność, że ten film jest skierowany do każdego widza z osobna. Pierwsze reakcje widzów świadczą o tym, że ten cel udało się osiągnąć!

Sam Childers (Gerard Butler), narkotykowy diler i członek gangu motocyklowego, w dramatycznych okolicznościach nawraca się i rozpoczyna walkę o utworzenie sierocińca w rozdartej wojną Afryce. Na drodze stają mu miejscowe bandy, które sprawują w Sudanie krwawe rządy. Pozbawieni skrupułów watażkowie wcielają do armii dzieci i wysyłają je na wojnę. Childers nie będzie przebierał w środkach, walcząc o życie sierot i o odkupienie własnych grzechów.


„Kaznodzieja z karabinem” w kinach od piatku, 9 grudnia.
ZOBACZ TAKŻE:

Natasza boi się męża. Dlaczego? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )*
*
[

Co słychać u Kasi z "13 posterunku"? ]( http://teleshow.wp.pl/13-posterunek-co-sie-dzieje-z-aleksandra-wozniak-6026606755153025g )**


**[

Pamiętacie Witię z "Samych swoich"? ]( http://komediowo.pl/gid,13708823,img,13709100,title,Pamietacie-Witie-z-bdquoSamych-swoichrdquo,galeria.html )**

d288z3m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d288z3m