Trwa ładowanie...
d4jmwvg
Aktualności

Kim Cattrall przewodniczącą jury Off Plus Camera

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kim Cattrall przewodniczącą jury Off Plus Camera
(Off Plus Camera)
d4jmwvg

Czworo przedstawicieli świata filmu zdecyduje, do kogo trafi 100 000 złotych. Obok Kim Cattrall w jury Konkursu Polskiego znaleźli się: kurdyjski reżyser Bahman Ghobadi, brytyjski krytyk Mark Adams i Kim Yutani, programerka Sundance.

Zaproszenie na Festiwal przyjęła Kim Cattrall. Choć to rola Sam Jones w „Seksie w wielkim mieście”, przyniosła jej popularność po obu stronach oceanu, ma inną, filmową („The Ghost Writer”, reż. R.Polański) i teatralną twarz (m.in. "Wild Honey" wg. Czechowa). Jest autorką książek, walczy o prawa ludzi starszych. - Nie jestem Barbie, nie zostałam zrobiona przez Mattel, jestem z krwi i kości. Nie zamierzam zamieniać się w Jokera z Batmana, aby zdobyć pracę – podkreśla w wywiadach. Nie boi się eksperymentów, o ile wymagają tego role, które przyjmuje. Aby zagrać w “Meet Monica Velour”, przytyła 20 funtów.

W irańskim Kurdystanie są zaledwie cztery kina przypadające na 10 milionów ludzi. Bahman Ghobadi za cel postawił sobie, aby kręcone tam filmy mogły równać się z najlepszymi na świecie. Jego życie i twórczość przypominają tor przeszkód. Konsekwentnie opowiada o wyborach, jakich muszą dokonywać rozsiani po kilkunastu państwach Kurdowie i Irańczycy, często płacąc najwyższą cenę.

d4jmwvg

Produkcje w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych oceniać będzie również Mark Adams, krytyk filmowy z ponad 25-letnim stażem, dziennikarz takich magazynów jak „Screen International” czy „The Sunday Mirror”. Pojawia się na większości kluczowych międzynarodowych festiwali filmowych, jako krytyk, konsultant programowy lub juror.

Last but not east, na liście jurorów to Kim Yutani, główna programerka m.in. Festiwalu Sundance i dyrektor artystyczny amerykańskiego Outfest. Swoją przygodę z filmem zaczynała od dziennikarstwa. Już wtedy skupiała się na kinie niezależnym i światowym, które programuje teraz dla festiwalu Roberta Redforda.

Nagroda główna w konkursie to Polski Noble Filmowy. W tym roku walczy o niego dziesięć tytułów. Przyznane zostaną również nagrody aktorskie za najlepszą rolę męską i żeńską.

Więcej informacji o programie 7 edycji Festiwalu Off Plus Camera można znaleźć na www.offpluscamera.com. Do zobaczenia w Krakowie od 2 do 11 maja.

d4jmwvg

Podziel się opinią

Share

d4jmwvg

d4jmwvg