Trwa ładowanie...
Aktualności

Kino Orange: Premierowy ''Sęp'' oraz projekcje w 3D już od 11 stycznia!

Share
Kino Orange: Premierowy ''Sęp'' oraz projekcje w 3D już od 11 stycznia!
Źródło: ITI Cinema
d1jaiuv

Premierowy *"Sęp" z Anną Przybylską i Michałem Żebrowskim oraz projekcje w 3D już od 11 stycznia w noworocznej trasie objazdowego Kina Orange!*

11 stycznia objazdowe Kino Orange rusza w noworoczną trasę po Polsce, aby zaprezentować mieszkańcom małych miejscowości najnowsze filmy premierowe. W repertuarze Kina Orange znalazł się jeden z najbardziej oczekiwanych filmów stycznia - thriller "Sęp" z Anną Przybylską i Michałem Żebrowskim oraz brawurowy, oparty na prawdziwych wydarzeniach, autorski film Bena Afflecka "Operacja Argo". Widzowie Kina Orange będą mogli obejrzeć także znakomity komediodramat Piotra Trzaskalskiego "Mój rower" z mistrzowskimi kreacjami Artura Żmijewskiego i Michała Urbaniaka. Największą atrakcję przygotowano dla najmłodszych widzów. Od stycznia, w każdej trasie, Kino Orange będzie pokazywać filmy w technologii 3D, tym razem młodzi widzowie obejrzą trójwymiarowy świat animacji "Dino mama 3D".

Cały czas pracujemy nad doskonaleniem jakości projekcji i repertuaru Kina Orange. - mówi Paweł Adamski Prezes Outdoor Cinema, organizator kina objazdowego. - Dzięki współpracy z Orange zakupiliśmy projektor cyfrowy najnowszej generacji, zgodny ze standardem DCI oraz system Xpand do wyświetlania filmów w technologii 3D. Rozpoczęliśmy także współpracę z kolejnymi dystrybutorami kinowymi, aby nasza oferta filmowa była jak najbardziej atrakcyjna. To wszystko po to, aby widzowie Kina Orange czuli się na naszych projekcjach tak samo komfortowo i nowocześnie jak widzowie w dużych miastach. Jesteśmy przekonani, że nasza praca przyczynia się nie tylko do zaszczepiania w młodych ludziach miłości do kina, ale także do otwierania nowych kin stacjonarnych w miejscowościach, które odwiedzamy.

d1jaiuv

Od 11 stycznia, równocześnie z innymi kinami w całej Polsce, Kino Orange będzie wyświetlać zrealizowaną w iście hollywoodzkim stylu, najnowszą polską produkcję - thriller "Sęp". To nieprawdopodobne kino akcji, w którym występuje plejada największych gwiazd polskiego kina, w tym m.in.: Michał Żebrowski, Anna Przybylska, Daniel Olbrychski, Paweł Małaszyński, Piotr Fronczewski i Andrzej Seweryn. W centrum Europy nagle, bez śladu, zaczynają znikać ludzie. Śledztwo trafia w ręce Sępa (Michał Żebrowski) - policjanta, który wydaje się być pozbawiony uczuć. Twardy, nieprzekupny, bez zobowiązań i przysług do wyświadczenia innym. Do czasu, aż poznaje Nataszę (Anna Przybylska) - kobietę inną niż te, które spotykał do tej pory. Sęp rozpocznie niebezpieczną grę z przeciwnikiem wyprzedzającym go wciąż o krok... Ten film trzeba zobaczyć!

Tym razem największa atrakcja została przygotowana dla najmłodszych widzów. Dzięki aktywnej technologii XpanD 3D, po raz pierwszy w historii, Kino Orange zaprasza dzieci (ale także dorosłych) na pełne wrażeń projekcje filmowe w trójwymiarze! W repertuarze poranne seanse pięknego, ciepłego i zwariowanego filmu "Dino mama 3D". Niesforny Ernie, jego siostra Julia i przyjaciel Max marzą o niezwykłych przeżyciach w odległych i barwnych krainach. Buszując po laboratorium pełnym wynalazków, znajdują maszynę do podróżowania w czasie. Wystarczy jedno potknięcie i... cofają się o 65 milionów lat! Trafiają w sam środek gniazda dinozaura. Tyranozaur omyłkowo bierze je za swoje, właśnie wyklute, młode. Dzieciaki muszą odnaleźć sposób, by wrócić do domu, zanim pojawi się na świecie ich przybrane „rodzeństwo”...

Oparty na faktach thriller "Operacja Argo" opowiada o niezwykle niebezpiecznej, tajnej operacji, której celem było uratowanie szóstki Amerykanów. Tłem dla wydarzeń jest irański kryzys spowodowany zatrzymaniem zakładników. Przez dziesięciolecia prawda o niej oraz roli, jaką odegrały w tej historii CIA i Hollywood nie wyszła na światło dzienne. Odtajniono ją dopiero wiele lat później. Reżyserem tego obrazu jest nagrodzony Oscarem Ben Affleck, który gra w nim także jedną z głównych ról. Czwartego listopada 1979 r., kiedy irańska rewolucja osiągnęła punkt kulminacyjny, bojownicy dokonali szturmu na amerykańską ambasadę w Teheranie i wzięli pięćdziesięciu dwóch amerykańskich zakładników. Jednak w ferworze wydarzeń szóstce Amerykanów udało się uciec. Znaleźli schronienie w domu kanadyjskiego ambasadora. Wiedząc, że odnalezienie i zabicie tej szóstki jest tylko kwestią czasu, specjalista od ewakuacji z terytorium wroga, Tony Mendez z CIA (Affleck), przedstawia ryzykowny plan wywiezienia ich z kraju. To plan tak
nieprawdopodobny, że wydarzyć się mógłby tylko w filmie. "Operacja Argo" została uhonorowana aż 5. nominacjami do Złotych Globów, a prezydent USA Barack Obama powiedział, że jest to jeden z jego 3. ulubionych filmów 2012 roku. Dla nieco starszych widzów Kino Orange ma w noworocznej ofercie znakomitą, nagrodzoną na tegorocznym festiwalu w Gdyni, produkcję "Mój rower", w reżyserii Piotra Trzaskalskiego, twórcy obsypanego nagrodami i uwielbianego przez publiczność filmu "Edi". "Mój rower" to wzruszający do łez komediodramat, w którym odtwórcy głównych ról, Artur Żmijewski, Michał Urbaniak i Krzysztof Chodorowski opowiadają całą prawdę o facetach! Ta pięknie zrealizowana opowieść o szorstkiej, męskiej przyjaźni oraz o męskich problemach z wyrażaniem miłości, na pewno zadowoli nawet najbardziej wymagających widzów.

Kino Orange - największe objazdowe kino w Polsce odwiedzi w styczniu 20 miejscowości. Na starcie piękny Drohiczyn, miasto rodzinne Daniela Olbrychskiego i miejsce, w którym kręcono „Panny z Wilka” Andrzeja Wajdy. Na koniec trasy po raz pierwszy zawita w Żarkach, miejscowości, która spina całą trasę filmową klamrą, to właśnie tutaj kręcono część najnowszego filmu Lecha Majewskiego „Młyn i Krzyż”.

Trasa i bieżący repertuar dostępne są na stronie internetowej www.KinoOrange.pl. Znaleźć tu można także opisy i zwiastuny filmów, adresy Domów Kultury, w których odbywają się projekcje filmowe oraz godziny poszczególnych seansów.

d1jaiuv

Podziel się opinią

Share
d1jaiuv
d1jaiuv