Trwa ładowanie...
koko smoko

"Koko Smoko": Ingo Siegner - twórca smoka Kokosa

Share
"Koko Smoko": Ingo Siegner - twórca smoka Kokosa
Źródło: East news
d406ssq

Ingo Siegner zamiast pójść do wojska wolał pisać książki dla dzieci. O tym, że jego wybór był słuszny świadczy 26-tomowa seria książek o smoku o imieniu Kokos.

Urodzony w 1965 roku w Hanowerze Ingo Siegner imał się różnych zajęć, zanim zaczął pisać - pracował m.in. we Francji jako opiekun do dzieci i przez chwilę studiował na uniwersytecie w rodzinnym mieście historię i filologię romańską. Pewnego dnia porzucił studia i rozpoczął pracę w firmie organizującej wyjazdy rodzinne. Praca Ingo wiązała się również z częstymi podróżami, podczas których wymyślał przeróżne historie dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy wypraw byli zachwyceni.

Reakcje dzieci stały się dla niego inspiracją. Nauczył się rysować i został ilustratorem książek.

d406ssq

Tak też zrodził się pomysł na przygody smoka Kokosa. Pierwsza książka z serii wydana została w 2002. Przetłumaczona na wiele języków, podbiła serca młodych czytelników. Do tej pory ukazało się 26 książek o zwariowanych perypetiach małego, ognistego smoka. Autor zapowiada, że to jeszcze nie koniec. I póki co zaprasza do kin.

Ekranizacja popularnej na całym świecie serii książek dla najmłodszych o grupie psotnych, lecz uroczych smoków i ich niesamowitych przygodach wejdzie na ekrany polskich kin 24 lipca.

Premiera 24 lipca 2015.

d406ssq

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d406ssq
d406ssq