Trwa ładowanie...
premiera
09-02-2010 11:34

"Kołysanka" Juliusza Machulskiego od piątku w kinach

"Kołysanka" Juliusza Machulskiego od piątku w kinachŹródło: Monolith Films
d2zens5
d2zens5

Nowy film Juliusza Machulskiego, komedia grozy *"Kołysanka", trafi w piątek do kin. Jej bohaterowie to rodzina wampirów mieszkająca na mazurskiej wsi. Główne role zagrali Robert Więckiewicz, Małgorzata Buczkowska i Janusz Chabior.*

W obsadzie są też m.in.: Ewa Ziętek, Krzysztof Stelmaszyk, Krzysztof Kiersznowski, Michał Zieliński, Antoni Pawlicki, Jan Monczka, Przemysław Bluszcz, Katarzyna Kwiatkowska, Ilona Ostrowska i Marcin Sztabiński.

Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc. Zdjęcia, których autorem jest Arkadiusz Tomiak, kręcono latem ubiegłego roku w skansenie w Olsztynku, na posterunku policji w Kontancinie oraz w hali w Warszawie. Kostiumy aktorów zaprojektowała żona reżysera, Ewa Machulska.

d2zens5

Julisz Machulski, który wyreżyserował "Kołysankę" na podstawie scenariusza Adama Dobrzyckiego tłumaczył na poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie, że "Kołysanka" miała być początkowo serialem telewizyjnym. Ostatecznie jednak reżyser postanowił zrealizować półtoragodzinny film kinowy.

"Lubię wytyczać sobie nowe trasy" - powiedział Machulski, pytany o nowy dla siebie gatunek filmowy, po który sięgnął, czyli komedię grozy.

Robert Więckiewicz opowiadał z kolei, że przygotowując się do roli wampira ogolił głowę na łyso, zainspirowany wyglądem Sala Solo, wokalisty brytyjskiego zespołu Classix Nouveaux.

Scenariusz "Kołysanki" aktor ocenił jako "fantastyczny, genialny", a sam film jako super komedię. "Mnie samemu strasznie się ten film podoba" - powiedział Więckiewicz.

d2zens5

Konferencję zorganizowano po pokazie prasowym "Kołysanki". Dziennikarze porównywali komedię Machulskiego do amerykańskiej "Rodziny Addamsów" - filmu Barry'ego Sonnenfelda.

Bohaterowie "Kołysanki" to rodzina Makarewiczów: rodzice Michał (Więckiewicz) i Bożena (Buczkowska), dziadek (Chabior) oraz czwórka małych dzieci. Makarewiczowie są wampirami. Gdy wprowadzają się do chałupy w mazurskiej wsi Odlotowo, w okolicy dochodzi do serii zaginięć ludzi.

Podczas gdy sprawę zaginięć "rozpracowuje" miejscowy komendant policji (Stelmaszyk), Makarewiczowie przetrzymują w piwnicy swego domu grupę uwięzionych ludzi - mających być dla rodziny źródłem pożywienia, czyli krwi.

Wśród więźniów są m.in.: ksiądz (Zieliński) wraz z ministrantem (Pawlicki), pracownica opieki społecznej (Ziętek), ekipa telewizyjna (Ostrowska i Sztabiński) i zamożny Niemiec (Monczka), który przyjechał na Mazury, zainteresowany kupnem gruntów.

d2zens5

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d2zens5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zens5