Trwa ładowanie...
d3cu1bf
Aktualności

Kryminał J.K. Rowling w telewizji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kryminał J.K. Rowling w telewizji
(AFP)
d3cu1bf

Znana w Polsce pod tytułem "Wołanie kukułki" kryminalna powieść J.K. Rowling trafi na mały ekran.

"The Cuckoo's Calling", gdyż tak brzmi oryginalny tytuł książki, autorka sagi o Harrym Potterze wydała pod pseudonimem Robert Galbraith. Bohaterem opowieści jest prywatny detektyw Cormoran Strike. Poznajemy go w chwili, gdy zatrudnia go brat pewnej tragicznie zmarłej supermodelki. Policja stwierdza samobójstwo. Zleceniodawca Strike'a w to nie wierzy.

Strike jest weteranem wojennym, podczas służby w Afganistanie ucierpiał i fizycznie i psychicznie. Ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia. Nowa sprawa jest dla niego szansą na odbicie się od dna, ale im bardziej wikła się w skomplikowany świat wyższych sfer, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo.

d3cu1bf

Rowling chce, by Strike był bohaterem całej serii kryminałów. Zaraz po "Wołaniu kukułki" wydała kolejną jego przygodę - "The Silkworm" (w Polsce wydaną jako "Jedwabnik"). Teraz pisarka zgodziła się na telewizyjną ekranizację. Realizacją pokieruje BBC. Liczba odcinków nie została jeszcze ustalona.

Pisarka jest obecnie zaangażowana także w prace nad nową kinową trylogią - cyklem opartym na jednym z podręczników Harry'ego Pottera: "Fantastic Beasts And Where To Find Them".

d3cu1bf

Podziel się opinią

Share

d3cu1bf

d3cu1bf