Trwa ładowanie...
Kryptonim HHhH

"Kryptonim HHhH": Kim był człowiek, który skrywał największe tajemnice III Rzeszy?

Każda władza potrzebuje kogoś, kto pozostanie w cieniu i zadba o jej największe tajemnice. Prawdziwa historia Reinharda Heydricha, człowieka, który strzegł największych sekretów III Rzeszy i kobiety, która pchnęła go w ramiona partii nazistowskiej. Jason Clarke i Rosamund Pike w trzymającym w napięciu filmie "Kryptonim HHhH" już od 10 listopada w kinach.

Share
"Kryptonim HHhH": Kim był człowiek, który skrywał największe tajemnice III Rzeszy?
Źródło: Materiały prasowe
d4drtx9

Każda władza potrzebuje kogoś, kto pozostanie w cieniu i zatroszczy się o jej sekrety. Reinhard Heydrich skrycie pracuje nad stworzeniem siatki szpiegowskiej na ogromną skalę. W tajemnicy powstaje tajna organizacja, która zmieni bieg historii i wpłynie na losy milionów. Ale człowiek, w którego rękach spoczywają niebezpieczne tajemnice, staje się zagrożeniem również dla swoich przywódców.

Zobacz zwiastun filmu "Kryptonim HHhH":

Życie Reinharda Heydricha, nazywanego "Katem Hitlera", mogło potoczyć się zupełnie inaczej. Był utalentowanym skrzypkiem, świetnym pływakiem i zdolnym szermierzem. Wróżono mu szybki awans w marynarce wojennej. Jego karierę zrujnował jednak skandal obyczajowy, Heydrich został zwolniony z armii za romans z córką dyrektora stoczni w Hamburgu i pozbawiony jakichkolwiek perspektyw na przyszłość. Być może nie wpłynąłby na losy milionów ludzi, gdyby nie jego ówczesna narzeczona, a późniejsza żona, Lina. Nie tylko wybaczyła mu zdradę, ale i pokierowała jego dalszymi losami. Zubożała arystokratka o wybujałych ambicjach i jedna z największych entuzjastek ideologii nazistowskiej pchnęła Heydricha w ramiona partii, organizując mężowi spotkanie z Himmlerem. Od tego momentu Heydrich piął się po szczeblach kariery, stając się jednym z najokrutniejszych ludzi Hitlera. Nie przewidziała jednak, że nadejdzie dzień, kiedy Heydrich zajdzie tak daleko, że nie będzie potrzebował wsparcia ani kontaktów żony.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Rosamund Pike, wcielając się w rolę żony Heydricha starała się zrozumieć, co ją motywowało, kim tak naprawdę była. "To było niezwykłe wyzwanie. Lina była silną osobowością. Ludzie często pytali mnie, czy Lina była świadoma, jakich czynów dopuszczał się jej mąż. Czy była zwykłą kurą domową? Są zaskoczeni, gdy odpowiadam, że to właśnie ona odpowiadała za karierę Heydricha. Czy stałby się tym, kim zapamiętaliśmy go z kart historii, bez jej wpływu? Nigdy się nie dowiemy. Osobiście uważam, że sama dążyła do władzy, ale pozycja kobiet w tamtych czasach uniemożliwiła jej własną karierę. Zaczęła więc sterować życiem własnego męża. Zmanipulowała go. Był jej marionetką. Oczywiście do czasu" - opowiada nominowana do Oscara brytyjska aktorka.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Kryptonim HHhH" to thriller rozgrywający się w czasach II wojny światowej. Reżyserem filmu jest Cédric Jimenez ("Marsylski łącznik"), a scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej powieści Laurenta Bineta "HHhH. Zamach na kata Pragi", za którą autor otrzymał w 2010 roku Nagrodę Goncourtów.

"Kryptonim HHhH” z rewelacyjną obsadą - Rosamund Pike, Jason Clarke, Mia Wasikowska - od 10 listopada w kinach!
Sprawdż, co #dziejesiewkulturze:
d4drtx9

Podziel się opinią

Share
d4drtx9
d4drtx9