Trwa ładowanie...
22-03-2013 14:03

Kult przedstawia "Układ zamknięty"

Share
Kult przedstawia "Układ zamknięty"
d9efqi7

Do sieci trafił teledysk zespołu Kult do piosenki "Układ zamknięty". Numer promuje tak samo zatytułowany film z Januszem Gajosem w roli głównej.

W klipie znalazły się niepublikowane fragmenty filmu oraz sensacyjny finał akcji "aresztowania Kazika". - Ta piosenka jest zapowiedzią czegoś wielkiego! - mówi Staszewski. Reżyserem teledysku jest Jacek Kościuszko, nominowany do Fryderyka za klip do piosenki "Nie mogę Cię zapomnieć" Agnieszki Chylińskiej. Wideo można obejrzeć pod tym adresem.

Inspiracją dla scenarzystów "Układu zamkniętego", Michała S. Pruskiego i Mirosława Piepki była prawdziwa historia biznesmenów, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Wszyscy trafili do aresztu, a ich firmę doprowadzono do upadku. Sprawy prowadzone przeciwko nim zostały po latach umorzone z powodu braku znamion przestępstwa, a przedsiębiorcy otrzymali po? 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

W roli głównej występuje Janusz Gajos jako skorumpowany prokurator. U boku jego boku pojawili się między innymi, Kazimierz Kaczor i Urszula Grabowska. Za wizualną stronę filmu odpowiada Piotr Sobociński jr., autor zdjęć do "Róży" i "Drogówki" Wojciecha Smarzowskiego.

Obraz zagości na ekranach 5 kwietnia.

Ostatnia regularna płyta formacji Kult to "Hurra!" z września 2009 roku. Wiosną powinniśmy doczekać się nowego albumu zespołu. Dorobek grupy uzupełnia "MTV Unplugged - Kult" z listopada 2010 roku.

d9efqi7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9efqi7
d9efqi7