Trwa ładowanie...
d2neg7s

Lato w mieście

Najnowsze informacje
2.8
(14 głosów)
Oceń:
d2neg7s

„Lato w mieście” to polski dramat obyczajowy z 2012 roku w reżyserii Agnieszki Gomułki, która jest także autorką scenariusza, scenografką, dźwiękowcem i producentką filmu. Z kolei Sławomir Orman odpowiada za zdjęcia, dźwięk oraz także za produkcję. Muzykę do obrazu skomponował Marcin Bukaluk.

„Lato w mieście" to wielowątkowa, mozaikowa opowieść o tym, że dobre intencje nie zawsze prowadzą do właściwych wyborów. Na warszawskim osiedlu pojawia się kamper, w którym mieszka tajemniczy mężczyzna. Wśród mieszkańców rozchodzi się wieść, że wyszedł niedawno z więzienia, ale nikt nie wie dokładnie, co zrobił. Jego przybycie dużo zmienia w życiu młodej kobiety, która przeżywa poważny kryzys w małżeństwie oraz w życiu pewnej nastolatki, która nie może porozumieć się z matką. On okazuje się ważną osobą w życiu każdej z nich, one obdarowują go przyjaźnią i wiarą, że może jeszcze nie wszystko stracone.

W filmie „Lato w mieście” w rolach głównych zagrali: Jarosław Wierzbicki jako Witold; Anna Wojton - Anna, matka Małgosi; Małgorzata Gawin – Małgosia; Monika Wilczak – Joanna; Radosław Hebal – Filip; Tomasz Zygadło - Stefan Zadrożny, kierownik sklepu; Oskar Głowacki – Oskar, Anna Mamińska – Nauczycielka, Krzysztof Wierzbicki – Parkingowy.

Lato w mieście
Tytuł oryginalny

Lato w mieście

Gatunek

dramat, obyczajowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

21.09.2012

Czas trwania

92 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2neg7s
d2neg7s
d2neg7s