Qaqwqwrqw

Laureaci EnergaCAMERIMAGE 2018 wśród nominowanych do Oscarów i Nagród ASC

Z dumą informujemy, że wśród ogłoszonych właśnie w Hollywood nominacji Oscarowych® jest wiele produkcji prezentowanych na ostatnim EnergaCAMERIMAGE 2018. Nominowany Łukasz Żal jest laureatem Srebrnej Żaby na EnergaCAMERIMAGE 2018, a na swoim koncie ma również Złotą Żabę z 2013 roku za "Idę".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski operator filmowy zdobył nominację do Oscara za zdjęcia do "Zimnej Wojny"
Polski operator filmowy zdobył nominację do Oscara za zdjęcia do "Zimnej Wojny" (Materiały prasowe)
Qaqwqwrqw

Ogromny sukces odniosła Zimna wojna Pawła Pawlikowskiego, zdobywając aż trzy nominacje: w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Najlepsza Reżyseria i Najlepsze Zdjęcia. Nominacja w tej ostatniej kategorii cieszy nas podwójnie.

Uznanie Akademii zyskała także Roma Alfonso Cuaróna, zdobywając aż 10 nominacji, w tym dla Najlepszego Filmu, Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego, Najlepszego Reżysera, Najlepszej Aktorki Pierwszo- i Drugoplanowej oraz za Najlepsze Zdjęcia. Autorem zdjęć do tego filmu jest sam Alfonso Cuarón, gość minionej edycji festiwalu EnergaCAMERIMAGE i zdobywca Brązowej Żaby Konkursu Głównego.

Komentarz Łukasza Żala o prestiżowej nominacji:

Qaqwqwrqw

W kategorii Najlepsze Zdjęcia do Łukasza Żala i Alfonso Cuaróna dołączyli jeszcze kolejni uczestnicy ostatniego Konkursu Głównego i goście EnergaCAMERIMAGE 2018 – Robbie Ryan, autor zdjęć do filmu Faworyta oraz Matthew Libatique za zdjęcia do Narodziny Gwiazdy za zdjęcia do filmu Never Look Away nominację w tej kategorii otrzymał również Caleb Deschanel – laureat Nagrody Camerimage za Całokształt Twórczości z 2014 roku.

Nominacje zdobyły również inne produkcje, które mieliśmy przyjemność prezentować podczas minionej edycji festiwalu, m.in.: BlacKkKlansman, At Eternity's Gate, Narodziny Gwiazdy, Gdyby ulica Beale umiała mówić, Ballada o Busterze Scruggsie, Czarna Pantera, Pierwszy człowiek, Mary Queen of Scots, Kafarnaum.

Wszystkim nominowanym gratulujemy i czekamy na tegoroczną galę rozdania Nagród Akademii®, która odbędzie się 24 lutego w Los Angeles.

Qaqwqwrqw

Jednak cieszą nas nie tylko nominacje Oscarowe®. O wysokim poziomie przygotowywanego przez nas rokrocznie programu świadczy fakt, że wśród pięciu autorów zdjęć nominowanych w tym roku do Nagrody ASC (nagroda Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych) za najlepsze zdjęcia w filmie kinowym są nasi ubiegłoroczni goście: Łukasz Żal (za zdjęcia do filmu Zimna Wojna), Alfonso Cuarón (Roma), Matthew Libatique (Narodziny gwiazdy), Robbie Ryan (Faworyta) oraz Linus Sandgren (Pierwszy człowiek).

Nagroda ASC to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień operatorskich na świecie i wszyscy tegoroczni nominowani byli obecni i prezentowali swoje filmy w ramach konkursu głównego w Bydgoszczy. Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali w dniu 9 lutego w Los Angeles.

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw