Trwa ładowanie...
Legalna Kultura: Danuta Stenka o tym, że kulturę wysysa się z mlekiem matki

Legalna Kultura: Danuta Stenka o tym, że kulturę wysysa się z mlekiem matki

- Kulturę wysysa się z mlekiem matki – powiedziała Danuta Stenka w rozmowie z Wirtualną Polską. – Mamy tyle, ile rodzice nam dadzą. Niektóre dzieci mają trudniejszy dostęp do kultury, tak jak ja, gdy wychowywałem się na wsi. Ale ja uwielbiałam książki – dodała aktorka. Teraz wspiera projekt ułatwiający dostęp do zasobów kulturalnych na terenie całej Polski.
Share
d407tr8

Danuta Stenka przyznała, że jako dziecko uwielbiała czytać w nocy i ten nawyk jej został. Dziś zawsze trzyma kilka książek na stoliku nocnym. W trakcie rozmowy przypomniała sobie moment, kiedy pierwszy raz pomyślała, że chciałaby występować przed kamerą.

Stenka wspiera Fundację Legalna Kultura i jej najnowszy projekt “Kultura Na Widoku” – uliczne wirtualne biblioteki ustawione w centralnych punktach miast. Do dyspozycji użytkowników jest 20 000 plakatów w bibliotekach, urzędach i szkołach w niewielkich miejscowościach na terenie całej Polski. Przechodnie dzięki telefonom i innym urządzeniom mają dostęp do ponad 275 filmów i spektakli teatralnych, 257 albumów muzycznych, 387 książek, 97 wirtualnych spacerów po muzeach i 43 gry komputerowe. A wszystko to nieodpłatnie bądź w promocyjnych cenach.
Więcej o projektach i działaniach Legalnej Kultury w specjalnej zakładce serwisu Film WP (link tu).

d407tr8

Podziel się opinią

Share
d407tr8
d407tr8