Trwa ładowanie...

Legalna Kultura: Ile Skarb Państwa i artyści tracą na piractwie?

Ile tak naprawdę państwo i artyści tracą na piractwie? Na to pytanie odpowiedziała prezes Fundacji Legalna Kultura Kinga Jakubowska w rozmowie z Wirtualną Polską.

d1xryk1
d1xryk1

- Te straty liczy się w miliardach. To są ogromne kwoty rzędu 9 -10 miliardów. Nie zdajemy sobie sprawy, że uszczuplając zasoby finansowe kultury, pozbawiamy pracy naszych rodaków, a blisko pięć procent z nich pracuje w kulturze - tłumaczy Jakubowska.

Celem Legalnej Kultura jest prowadzenie działań na rzecz promocji legalnych źródeł kultury i budowania świadomości odbiorców na temat ich roli w powstawaniu dóbr kultury. Fundacja zwraca uwagę na to, że czerpanie zysków z nielegalnego rozpowszechniania dóbr kultury w internecie szkodzi twórcom i instytucjom kultury, a w ostatecznym rozrachunku ogranicza możliwości tworzenia.

PEŁNA ROZMOWA Z KINGĄ JAKUBOWSKĄ PONIŻEJ:

Legalna Kultura obecnie prowadzi projekt Kultura Na Widoku, czyli instalacje ulicznych wirtualnych bibliotek, ustawionych w centralnych punktach miast oraz w miejscach wydarzeń kulturalnych (w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni).

d1xryk1

Więcej o projektach i działaniach Legalnej Kultury w specjalnej zakładce serwisu Film WP (link tu)
.

d1xryk1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xryk1