WP

Łukasz Żal doceniony przez Amerykanów. Kolejna nagroda dla operatora "Zimnej wojny"

Łukasz Żal zdobył nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych za zdjęcia do "Zimnej wojny". To pierwszy Polak w historii, który otrzymał to wyróżnienie!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zimna wojna" trafiła do polskich kin 8 czerwca
"Zimna wojna" trafiła do polskich kin 8 czerwca (Materiały prasowe)
WP

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego zgarnęła kolejną nagrodę. Po Złotej Palmie dla najlepszego reżysera, Europejskiej Nagrodzie Filmowej, Nagrodzie Goyi i trzech nominacjach do Oscara, przyszła nagroda za zdjęcia Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych.

Zobacz także: Gwiazdy oceniają szansę "Zimnej wojny" na Oscara

WP

Konkurencja była bardzo mocna. Żal pokonał autorów zdjęć filmów "Roma", "Faworyta", "Pierwszy człowiek" i "Narodziny gwiazdy". W niemal tym samym gronie operatorzy powalczą o Oscara. Wygląda na to, że szanse polskiego operatora na statuetkę wzrosły.

Łukasz Żal został już nagrodzony za zdjęcia do "Zimnej wojny" kilkukrotnie. Zdobył Europejską Nagrodę Filmową i Srebrną Żabę na festiwalu Camerimage.

WP

"Zimna wojna" walczy też o nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej. Jest nominowana w czterech kategoriach: najlepszy reżyser, najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy scenariusz oryginalny i najlepsze zdjęcia.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP