Trwa ładowanie...

Łukasz Żal doceniony przez Amerykanów. Kolejna nagroda dla operatora "Zimnej wojny"

Łukasz Żal zdobył nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych za zdjęcia do "Zimnej wojny". To pierwszy Polak w historii, który otrzymał to wyróżnienie!

Łukasz Żal doceniony przez Amerykanów. Kolejna nagroda dla operatora "Zimnej wojny"Źródło: Materiały prasowe
dexj5jf
dexj5jf

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego zgarnęła kolejną nagrodę. Po Złotej Palmie dla najlepszego reżysera, Europejskiej Nagrodzie Filmowej, Nagrodzie Goyi i trzech nominacjach do Oscara, przyszła nagroda za zdjęcia Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych.

Zobacz także: Gwiazdy oceniają szansę "Zimnej wojny" na Oscara

Konkurencja była bardzo mocna. Żal pokonał autorów zdjęć filmów "Roma", "Faworyta", "Pierwszy człowiek" i "Narodziny gwiazdy". W niemal tym samym gronie operatorzy powalczą o Oscara. Wygląda na to, że szanse polskiego operatora na statuetkę wzrosły.

Łukasz Żal został już nagrodzony za zdjęcia do "Zimnej wojny" kilkukrotnie. Zdobył Europejską Nagrodę Filmową i Srebrną Żabę na festiwalu Camerimage.

"Zimna wojna" walczy też o nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej. Jest nominowana w czterech kategoriach: najlepszy reżyser, najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy scenariusz oryginalny i najlepsze zdjęcia.

dexj5jf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dexj5jf